Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sziszegő hang a motorból?

Sziszegő hang a motorból?

Figyelt kérdés
egy opel astra h 1.9cdti z19dth autóról lenne szó, ami pàr napja elkezdte azt, hogy ilyen vékony sziszegő hang jön a motorból. az után kezdte el, miutàn egyszer meg lett hajtva állórajtból, de azt is úgy, hogy előtte 30 kilómétert mentünk normálisan, és csak egyszer lett leforgatva 1-esből. aznap este amikor mentem haza már elkezdtem hallani ezt a hangot. mást nem veszek észre vezetésben, egyàltalán nem füstöl, a turbo hangja amikor tölt eddig is ugyanolyan mint volt. levettük a motorburkolatot, a kartertgàzcsőnél egy kicsit olajos, máshol nincs olajfojás. elkezdtem utàna olvasni ennek a hibának, és a leggyakrabban a szelepfedél membrán meghibásodása csinàl ilyet, de ebben nincs elvileg. írtàk még a pcv szelepet, vagy másnéven kartergáz szűrő. most vettem egy bontottat, hétvégén kicseréljük, mert amúgy is olajcsere. ha nem oldódik meg viszem szerelőhöz. de ti mire tippelnétek? találkoztatok màr hasonlóval?
2023. nov. 2. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

🐍 költözött a motorba.

Turbócsövet megnézném elsősorban, nem-e fúj ki kicsit

2023. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es, bocsànat hogy lepontoztalak, biztos voltam benne hogy lesz aki ezt írja, és normális vàlaszokat vàrok. elsőnek csak a kígyót làttam meg, és csak utàna amit írtál. mégegyszer bocs. lyukas lehet egy turbocső, vagy lecsúszhatott?
2023. nov. 2. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Legvalószínűbb. Bár fújhat a cooler is.
2023. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
most èszrevettem azt, mint ha indîtáskor nagyon kicsit jobban rezonálna az autó. egytömegű kivàltó van benne, de szinte észre se venni. turbo hiba okozhat ilyet?
2023. nov. 2. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!