Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon mitől olyan...

Magyarországon mitől olyan túlárazottak a használtatók a nyugati országokhoz képest?

Figyelt kérdés

Egy barátom Németországban dolgozik és ő mesélte,hogy kint jóval olcsóbban a használtatók.Én nem akartam hinni neki, míg meg nem néztem.


Magyarországon egy népszerű típust néztem meg.Egy Opel Corsa C-t.Nem mai darab, 2000 és 2013 között gyártották a modellt.



Németországban gyakorlatilag gombokért hozzád vágják, akár kevés km óra állással is.

Ellenben Magyarországon majdnem a duplájáért adják ezeket a kisautókat.



Nem értem, ha az EU-ban vagyunk. mért nem egységesítik az autópiacot is.Miért nem mindegy,hogy Pisitől veszed vagy Hanstól és úgy iratod a nevedre közvetlenül?Minek kell agyon bürokratizálni?


2023. nov. 1. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a használtatók?
2023. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hasznàlt autòk
2023. nov. 1. 15:40
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
70%

Magyarországon a használtra van "fizetőképes" kereslet. Azért tettem idézőjelbe, mert sokan erősen túlvállalják magukat pl hitellel egy-egy autó miatt. De ettől még a kereslet megvan rá. És ha kereslet van rá, akkor az ár felfelé fog menni.


"Németországban gyakorlatilag gombokért hozzád vágják, akár kevés km óra állással is.

Ellenben Magyarországon majdnem a duplájáért adják ezeket a kisautókat."


Megteheted, hogy kimész, és elhozod Hanstól az autót. Persze macerás lesz lábon elhozni. Trélerrel egyedileg meg drága. Aztán második kör itthon a honosítás. Meg tudod tenni, semmi probléma.

Még mindig jobban jössz ki árban, mint itthon megvenni, de a kereskedőnek is élnie kell valamiből, ha a fentieket elvégzi helyetted.

2023. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Mert az új autokra nem tellik. A magyar fizetésekből gyakorlatilag csak olyan autóra te£ik amit nyugaton már a kutya se venne meg. És a kereslet felhajtja az árakat. Pl a 20 éves bmw a németeknél eladhatatlan,nálunk meg sok hülye még személyi hitelt is képes felvenni hogy vegyen egy ilyen szakt 20 éves bmw-t
2023. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Sok nyugati államban az autó korával hatványozottan nőnek a fenntartási költségek. (Adó, biztositás, stb)

Így tesznek érdekeltté, hogy lecseréld a régi leprát egy újabbra.

2023. nov. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!