Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fedélzeti computer vagy az...

Fedélzeti computer vagy az üzemanyagszint jelző mutat valósat?

Figyelt kérdés
1 hete van meg az autóm, amikor megvettem majdnem nullán volt az üzemanyagszint jelző mutatója. akkor 20 ezerét tankoltam bele, úgy voltam vele hogy egy jó darabig elég lesz, mert nem megyek olyan sokat vele. 2 nap alatt mentem vele kb 80-90 km-ert, és majdnem a felére lement a szintjelző. sportosabban vezettem, de azért nem annyira hogy 2 nap alatt fél tank üzemanyagot elautózzak, főleg csak ennyi km alatt. amikor elhoztam, 6,4 liter/100km fogyasztást írt a computer, csak el lett nyomva, és utána már az össz fogyasztást mutatta vagy mit. miután félre lement a mutató, tankoltam bele 13 ezerért, megint felment fullra. a 13 ezres tankolás után kinulláztam, és 110 kilóméter megtétele után valamivel fél fölött van megint a mutató. az rengeteg lenne egy 1,9-es dízeltől. most sikerült megint visszállítani hogy a 100km-es átlagot mutassa, és 6,7-et ír, ami meg elég jó az én vezetési stílusomhoz. mennyire lehet a computernek hinni? ha ennyi a fogyasztás, miért megy le ilyen rohamosan a mutató? amit a computer ír, hogy hány km-et tudok még megtenni a jelenlegi üzemanyagaszinttel az mennyire valós?
2023. okt. 30. 04:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában jó szokott lenni.

De persze az is el tud romlani

2023. okt. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Ott a baj hogy számolni se tudsz.

Annyi pénzért nem lehet tele tankolni.

Annak ha a felére lemegy a mutató, akkor inkább negyed tank fogyott ki.

2023. okt. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teletankoltad vagy 20 ezerért tankoltál?

20 ezerért kb. 30 litert kapsz és gondolom 40-45 literes lehet a tankod.

Az üzemanyagszintmérő nem preciziós műszer. Lehet, hogy egy 45 literes tanknál már pl. 35 liternél eléri a felső holtpontot az úszó, azaz telinek jelzi.


Legközelebb tankold tele kattanásig, nullázd le a km-számlálót, majd amikor kigyullad a kevés üzemanyag lámpa, akkor tankold tele megint kattanásig.

A tankolt litert elosztod a megtett km-rel, szorzod 100-zal és megkapod a valós fogyasztást.

2023. okt. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ott a baj, hogy minek belekötni az emberbe? nem régóta vezetek, így nincs nagy tapasztalatom az autókkal sem. tankoltam bele 20-ért, felment teljesen a mutató, én meg úgy voltam vele hogy tele van. 2 nap alatt lement a felére, a mutató, én meg megijedtem hogy miért fogyaszt ennyit, ennyi az egész…
2023. okt. 30. 06:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még normálisan, lineársan működő üzemanyagszintjelző műszerrel nem találkoztam. Tipikus, hogy ha az ember tényleg fullra tölti a tankot, tehát már a tankolópisztoly kattan le, akkor általában az első 100km-en meg se mozdul a mutató a teli jelzésről, majd egyszercsak rohamosan megindul, és még rövid távokon is látványos lehet a mutatóval jelzett üzemanyagfogyás.
2023. okt. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6.7liter jó fogyasztás egy 1.9 dízeltől? Akkor azért szúrod neki rendesen! 😃 Vagy ez valami A6-os Audi?
2023. okt. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os, szerintem nem rossz, ahhoz képest hogy ritkán használtam az 5.-6.-at, és többet a sport módot, és szinte csak városban. miért szerinted mennyinek kéne lennie?3-4 liter?… egy szîvó benzin szerinted mennyit eszik ha még hajtja is az ember
2023. okt. 30. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!