Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó lesz ez a gumi? (Négyévszakos)

Jó lesz ez a gumi? (Négyévszakos)

Figyelt kérdés

Michelin CrossClimate 2 215/60 R16 99V XL típusú.

2020 Ford Mondeo Hybrid kombi autóra rendeltem.



2023. okt. 25. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Akkor már nem mindegy?
2023. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Én valamiért úgy vagyok vele, hogy a 4 évszakos gumi, télen se jó, nyáron se. Elkepzelhetet, hogy minden évszakban a legoptimálisabb legyen. Soha nem vennék 4 évszakos gumit. Azért neked balesetmentes közlekedést kívánok!
2023. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Igen, jó minőségű. Ha csak városon belül használod keveset és télen azon a pár napon amikor fagy, tudod nélkülözni a kocsit, akkor teljesen jó a négyévszakos.
2023. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell nélkülözni se a kocsit, teljesen jó a 4 évszakos.
2023. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Tökéletes. Ez az egyik legjobb négyévszakos gumi.


Magyarországon nagyon ritkán kerülsz olyan helyzetbe, hogy a téli gumi bármiféle előnyt jelentene a négyévszakoshoz képest, szóval emiatt felesleges aggódni. Az utóbbi évtizedekben nagyon enyhék a telek, gyakran +10 fok felett alakul a hőmérséklet napközben, az utakat kb. mindenhol lesózzák.

2023. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

A tyre reviews tesztjei alapján +15°C ig hozza a kumho- hankook gumik szintjét, tehát kb a közép kategóriát. Sajnos nyári teszteket nem igen találtam róla.

Sokáig ezt a gumit akartam venni, de mivel mindig is prémium kategóriás gumikat vettem pl dunlop, conti stb. Így maradtam a téli nyári opciónál.

A céges kocsiainkon középkategóriás gumik vannak mindig, és nagyon durván érezhető az eltérés. Pl: tavaly télen hankook rs2 gumik voltak a céges golf 7en, és conti ts 870 az octaviámon. A két kocsi kb ugyan az, és a kerék méret is megegyezett. Contival enyhén csúszós utat sosem vettem észre csak mikor kiszálltam. A hankookkal ugyan olyan körülmények között, és tempónál már sodródott a kocsi és érezhetően csúszkált lassításkor.

Ez az én véleményem, tapasztalatom, nem a szakmám!

A céges kocsival nem járok haza, így mindig az octaviaval jövök megyek munkába!

Szintén saját véleményem, a tesztek és tapasztalataim alapján, hogy aki középkategóriás gumikat használ annak tökéletes lehet a crossclimate 2.

Ha pedig alapvetően városban használnám az autómat biztosan 4 évszakosat vennék rá.

2023. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen jó lesz. A tirereviews idei téli tesztjébe beraktak referenciának egy Hankook négyévszakos gumit. A legtöbb paraméterben a középmezőnyt hozta, beleértve a havas tesztet is. A négyévszakosok tesztjébe pedig egy Hankook télit raktak be. A CC2 nem egész 2 másodperccel volt lassabb egy majdnem másfél perces, havas pályán, és kb. 0,8 métert kapott egy 18 méteres féktávon.
2023. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
74%
Jó választás, jók a tesztek is
2023. okt. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!