Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor látják már be hogy az...

Mikor látják már be hogy az elektromos autózás egy zsákutca?

Figyelt kérdés
2023. okt. 14. 17:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
nem az. szóval a kérdés értelmetlen
2023. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

Ki? A gyártók tudják, de a parasztnak el lehet adni, a pénzről meg nem fognak lemondani.


#1 Jelenleg az és ez 100 éven belül nem fog változni. Mire eljutnánk arra a szintre, hogy életképes alternatíva lenne az EV, addigra már régen szintetikus üzemanyagokkal fogunk közlekedni, zölden. Az meg a jövő technológiájának kérdése, hogy 100 év múlva az EV-k jobbak lesznek-e, mint a szintetikus ICE-k, de hogy 100 éven belül utóbbi ezerszer jobb opció, az egy megcáfolhatatlan tény, azaz 100 éven belül az EV egy zsákutca, ahogy a kérdező is írta.

2023. okt. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
Oké, hallgassuk, miért zsákutca?
2023. okt. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudjuk, hogy az-e. Nekem például kimondottan jó lenne egy elektromos autó.

Egy fejlesztési folyamat egy szakaszában járunk. Ha az elektromos hálózat és az akkumulátor technika akkorát fejlődik, mint az elektromos autó hívei gondolják, akkor nem zsákutca. Ha az akkuk elértek a fejlődésük csúcsára (nem úgy néz ki), akkor egy rétegtermék lesz belőle.

2023. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

#3 Az EV-k az autók piacának 5%-át teszik ki jelen pillanatban. 5% és már most is néha szenvedős a töltés, csomó helyen és nagyon sűrűn nem működnek a töltők, sorban állás van, stb. Ráadásul a 30-40 perces töltési idő, főleg az ICE-nél alacsonyabb hatótávval párosítva, továbbra is tarthatatlan.


És még csak a problémák felszínét súroltam, de mindezeket már ezerszer leírtuk. Te is tisztában vagy velük, csak direkt tagadod őket.

2023. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%

5: én nem így látom. Én azt látom, hogy ma már az olcsòk elektromos autól is 200-300 km-es valós távot tudnak. Ez az átlag autósnak egy hétre elég.


A drágábbak meg már 500 km felett bírják, ez már szinte bárkinek elég. A töltési idők is egyre rövidebbek.

Töltőket meg lehet telepíteni, de most is, ha ránézek a térképre mindig van aktuálisan szabad töltő belátható távolságon belül.


Én pont azt látom, hogy még pár év és elérhető áron lesznek (új autó mércével) az abszolút használhatóak is.

2023. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
15%
Az elektromos autózás a jelen és a jövő. A belsőégésű autók pár éven belül olyanok lesznek, mint most az audio/video kazetták. Mosolygunk majd rajtuk, hogy ezt valaha emberek használták és komolyan gondolták.
2023. okt. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%
Akkor lenne igazán értelme, ha az akku bírná legalább 3-4-5 ezer km-ig mint egy jó láncos motor, valamint ha annyit tudna menet közben tölteni mint amennyit használsz vagy még többet. Komolyan mondom benzin vérűként is tetszene így.
2023. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
#8: Milyen gyakran szoktál megállás nélkül 5000 km-t vezetni?
2023. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Akkor miért tölti annyi ember mindig a parkolókban?
2023. okt. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!