Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet úgy gy megpakolni az...

Lehet úgy gy megpakolni az autót hogy nem látok ki a visszapillantó tükörből?

Figyelt kérdés
Tehát a kalaptartót ha telepakolom az baj?

2023. okt. 3. 21:36
1 2
 11/17 veterán vas ***** válasza:

#8!

Nem lehet rá egyértelmű választ adni.

Ha azt vesszük, hogy kötelező felszerelés személyautóban a középső tükör, akkor értelemszerűen használni is kell(ene).

Ám ha úgy nézzük, sehol nincs tiltva, hogy a kalaptartóra mekkora csomagot tehetsz.


/rendőrnek azt mondanám: van két megfelelően beállított oldaltükröm/ 😉

2023. okt. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Értem 9-es, de amikor nagyon sok cuccod viszel, ekkor ezzel nem foglalkozol, legalább is én nem. Legutóbb annyi cuccunk volt, hogy ki is vettem a kalaptartót és agyig volt pakolva. Bár épp maradt egy kis lyuk középen :DDD
2023. okt. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
"Minden gépjárművet (...) fel kell szerelni legalább két visszapillantó tükörrel. Az egyik visszapillantó tükröt a jármű külső részén a bal oldalon, a másikat a jármű külső részén a jobb oldalon kell, illetőleg — ha a jármű kialakítása, vagy a raktérben elhelyezhető rakomány a hátralátást nem akadályozza — a jármű belsejében lehet elhelyezni"
2023. okt. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Lehet. Az a szabály, hogy két tükörnek lennie kell, ebből egyik a bal oldali. Tehát ha letörik a jobb tükröd, még akkor is közlekedhetsz. De ha telepakolod a kalaptartót, akkor lennie kell jobb tükörnek. Én speciel még SOHA nem használtam a középső tükröt, pedig 12 éve vezetek.
2023. okt. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#11 Miért is lenne kötelező a középső tükör? Láttál már kisteherautót? :D
2023. okt. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 veterán vas ***** válasza:

#15

Éppen ez jutott eszembe!

Számtalan olyan személyautó létezik amelyiknek van hátsó ablakos személyautó változata, illetve "átláthatatlan" hátsó ajtóval rendelkező furgon verziója is. No a másodiknak említettnél ugyan mi a rendeltetése a középső tükörnek?😀

2023. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16 Én úgy tudom, hogy személyautóban sem kötelező egyébként. Legalábbis ha megállít egy rendőr, és megvan a két oldalsó, nem köthet bele. Azt nem tudom, műszaki vizsgán átmegy-e, ha nincs, pedig gyárilag lenne, de az biztos, hogy jogszabályilag olyan nincs, hogy kötelező tartozék lenne.
2023. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!