Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb Lada Niva vagy...

Melyik a jobb Lada Niva vagy suzuki /vitara/jimy/samuraj?

Figyelt kérdés
Érvek?
2010. okt. 17. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:

ha "komolyabb" terepen szeretnéd használni akkor Niva mindenféleképpen, mert az "mindenhol" elmegy, mig a mai terepjárók nem igazán :S

ja és sokat fogyaszt, a mai terepjárok meg csak "gyengébb" terepre alkalmasak, és kevesebb is a fogyasztás pl: a felsorolt suzukiknak is, meg a suzukik kényelmesebbek mint a Niva

2010. okt. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elöttem lévő kolléga jól szólt, ha komolyan terepre akarsz menni, akkor niva, viszont, ha csak beszálsz a divatba azáltal, hogy teis jeep el jársz, akkor bőven elég a suzuki.
2010. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudok érveket is.Volt munkahelyemen Niveák voltak.Megunták, mert kijött a Suzuki Vitara.Tény szebb, kényelmesebb divatosabb volt.Folyton fék baja volt, zabálta a betéteket, tárcsát, állandóan elakadt a földes, sáros utakon.Mire cserélték le???Lada Niva 1.7i-re...Vajon miért???
2010. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hát a vitara sztem se való túl durva terepekre, de a samuraj/ jimy azok sokkal könnyebbek, ezekből hamarabb kinézem
2010. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Samurai igenis nagyon jó terepen, viszont melyik Vitarára gondolsz?

Nekünk első generációs kanadai gyártmányú Vitaránk van, kis 3 ajtós lenyitható vászontetővel...Nagyon megbízható, 1.6-os motorjával végsebessége kb 130...Gyakorlatilag a Blaupunkt rádión kívül semmi extra nincs benne(se szervo, se ABS, se egy légzsák,se elektromos ablak, se kp. zár, se fűtött hátsó szélvédő, semmi)...

2010. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a leges legelső kiadott 3 ajtós és valóban Blauval szereltre gondolok és hidd el, tapasztaltuk a kettő közti különbséget, mert két zsír újat vettek és adták el a kínlódás miatt...A Niva nem kicsit tud többet terepen, hanem sokkal-sokkal!A Samuraj-ról viszont hallottam sok jót!
2010. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pavelka válasza:

Itt úgy látom senki nem ismeri egyik autót sem, csak fújjátok a 'a Niva a legjobb autó a világon" baromságot. A Niva sárban jobb lenne minden autónál, de nem a Suzukiknál. Mert a Vitara és a Jimny minden más gyári offroad autónál autónál jobb terepen.

Hiába mondanám, hogy vezettem mindkettőt, Lada Nivát és Suzukit is, és a Jimny/Samurai telibe veri a Nivát, de nem hinnétek el..

Viszont a youtube tele van olyan videókkal, ahol a Vitara vagy Samurai megy Niva ellen, és általában a Suzuki átmegy ott is (sár, hó, víz, homok) ahol a Niva már régen elakad. Olyan videók is vannak, ahol a niva elakad és a suzuki, vagy a nissan patrol húzza ki.

Olyan terepen, ahol mindkét autó elmegy (és mások már elakadtak volna) ott a samurai sokkal gyorsabban átmegy. Videón is fent van, meglehet nézni, és tapasztalat is..

2017. dec. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!