Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől kophat le az alvázvédőm...

Mitől kophat le az alvázvédőm a küszöbről?

Figyelt kérdés

Az új küszöbömön alvázvédővel le volt kezelve. Előtte persze letisztítottam a felületet. Sprayt használtam:


[link]


Milyen tanácsokat adnátok , mire ügyeljek, milyet vegyek inkább?



2023. szept. 5. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A küszöbön nekem egy se maradt meg, de lehet, azok a jobbfajták, amiknek magas a kátrány, vagy bitumentartalma.

Idővel mind kiszárad, aztán lepereg.Lehet, küszöbre egy mezei zománcfesték jobb lenne.

2023. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Olajos alapút vegyél alváz védőnek, és a küszöböt belülről kell fújni.


Ezek a vackok inkább csak ártanak. A gumi/kátrány jó inkubátor a rozsdának, és még el is fedi.


Igazából írják, hogy ez kavics felverődés elleni védelem, de az meg felesleges. A rozsda belülről jön.

2023. szept. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért kopik le, mert az elsőkerékről minden felverődik a küszöbre, régen ezért nem volt hülyeség minden keréknél a sárpofozó.
2023. szept. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt belülről kell normálisan lekezelni mert a dzsuva zöme odakerül főleg a sár ami jól tartja a vizet és az szépen elkezdi rohasztani idővel. Oda kell a megfelelő védelem elsősorban.


A külső részre sima alvázvédő is megteszi csak a felhordás előtt én megcsiszoltam, alapoztam és arra vittem fel 2 rétegben. Persze nem tart örökké, de én évente szoktam csekkolni és ahol úgy látom hogy kezd problémás lenni akkor kijavítom mert többet ér mint ha nem nyúlnék hozzá. Meg előtte elviszem egy alapos alvázmosásra.

2023. szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!