Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó adásvétel után...

Használt autó adásvétel után mennyire szokott jellemző lenni, hogy a régi és az új tulaj kapcsolatban marad egymással?

Figyelt kérdés
Pl. érdeklődnek egymás felől, hogy milyen az autó, egyik mesél a másiknak róla, stb. X év múlva. Szokott ilyen lenni? Hogy későbbiekben még találkozik a vevő és az eladó?

2023. szept. 3. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem jellemző. Ha kereskedésből van az autó, akkor eleve nem is találkozik az eredeti tulajjal az ember, meg őszintén szólva én nem is szeretném a vevő sirámait hallgatni ha valami elromlik. 2 autót adtam eddig el, de szerencsére nem kerestek egyszer se.

Jelenlegi autómat mondjuk tesómtól vettem, és inkább nem is említem ha valami van, mert nekem ciki mikor mondja, hogy nála jó volt. De ez ilyen, mert ami használva van, az egyszer elromlik.

2023. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jellemző, esetleg olyan esetben, ha valami muzeális, egyedi darabról van szó, és mindketten haverkodósak, mindkettőnek sokat jelent az adott autó.


Pl. Ihász Gábor énekesről, aki megvette, és felújította azt az autót, amiben a felvonuláson vitték Gagarint, meg más nagyembereket, el tudom képzelni, hogy miután eladta, még tartotta az új tulajjal a kapcsolatot. Neki az autó tényleg nagy hobbija volt, és gondolom, annak is, aki megvette, tehát a hobbi lehet, hogy összekötötte őket. Ihász Gábor annyira szerette az autóit, hogy mindent, amit tudott ő szerelgetett rajta, a kocsimosást is maga csinálta saját kezével, inge, gatyája ráment, de nem számított neki, mert ez tette boldoggá.

2023. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy jellemző. Az én első autóm Németországból behozott autó volt. Az összes német papírját megkaptam vele. Megmondom őszintén, én utána néztem a volt tulajdonos házaspárnak és facebookon is próbáltam keresni őket, de sikertelenül. Még a várost is megnéztem goolge maps on ahol használták:))
2023. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3 motort adtam el, egyik tulajjal sem tartottam a kapcsolatot és szerencsére nem is hallottam felőlük, mindent elmondtam nekik, hogy mi a bajuk mondjuk az első kettőnek úgy nagyobb baja nemvolt a harmadikra nagyon ráfizettem de akkor is elmondtam, hogy ez meg az a baja es ugyis evitte.
2023. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
semennyire
2023. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:

X. eladta az autóját mert nem volt rá szüksége.

Y. negvette, mert megfelelő volt számára az ára és az állapota.

Ennyi.

Ettől nekik miért kellene összejárni, barátkozni vagy bármi mást?


Ha te pl. veszel egy karórát, egy hét múlva visszaballagsz a boltba?

"vettem egy órát, tetszik, még az idót is mutatja, beszélgessünk már róla"



Vagy hogyan képzeljük el? 🤣

2023. szept. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is azt mondtam, hogy nem jellemző, egy-két kivétel adódhat, ha az adott autónak van egy közössége, ill. hobby, de akkor se kötelező, és akkor se jellemző, csak előfordulhat. Lehet, hogy akkor se csak úgy privát jönnek össze, hogy jaj, találkozzunk, és sörözzünk egyet, hogy kibeszéljük az autót, hanem pl. pacsiszinten egy márka felvonulásánál.
2023. szept. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!