Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiam véletlen a dízel autóba...

Fiam véletlen a dízel autóba kB 2 liter benzint tankolt, majd rá tankolt 10 liter dízelt. Nem értek hozzá, ezért kérdezem lesz e így valami baj?

Figyelt kérdés

#Dízelbe, benzin
2023. aug. 16. 11:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
75%
#9 Én meg nem engedem, hogy a negyede alá csökkenjen a szint, főleg nem rendszeresen. Majd 5-10 év múlva beszélgessünk a szervizköltségeinkről. :)
2023. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
76%
#11 😄😄
2023. aug. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
74%

"Ez kb olyan, mint azért járkálni lámpa nélkül, hogy kevesebbet fogyassz."


Teljesen jogos. Minek világítsak verőfényes napsütésben, pl. németeknél, ahol nem kötelező nappal.


1-2 decit írnak 100 km-enként, én eddig 500 ezer és millió km közt járok. Ha 500 ezret nappal mentem, akkor 1000 litert megspóroltam az évek alatt, ami sacc 1500 euró átlagolva.

2023. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

#13 Az a baj, hogy nagyon sokan nagyon eltévesztik, mikor is kezdődik és végződik a szürkület. Délután 4-5 körül felhős időben kisvárosban szürke autó simán meg tud lepni. Távolságot és sebességet is könnyebb sokaknak felmérni, ha a tompított világít, nem a LED menetfény égeti a szemed vagy nincs világítás. Szerintem az a legegyszerűbb, ha mindig ég, lakott területen kívül verőfényes napsütésben is nagyon rossz, ha valakinek nem ég.

Én előző előtti autómban csak akkor kapcsoltam le a tompítottat, amikor indítóztam a gyenge akksival, mostaniakban meg át is kötöttem, hogy semelyik családtagom véletlenül se tudja lekapcsolni.

2023. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%

"Majd 5-10 év múlva beszélgessünk a szervizköltségeinkről. :)"


Ezt kifejtenéd? Érdekelne az okfejtés, leszámítva azt, hogy 5 év alatt 100 ezret rakok egy autóba, így egyet sem tartottam meg ennyi ideig, tehát nincs mit összemérnünk.

2023. aug. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
81%
Az meg hozzáállás kérdése, mit is jelent x év alatt az 1500 euró. Mert jól hangzik, de mondjuk 5 év alatt megspóroltál évi 300 eurót, az kevesebb, mint napi egy kávé.
2023. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
75%

#15 [link]


Most nem találom hirtelen, de tán totalcaron vagy alapjáraton volt egy sokkal részletesebb cikk erről. Csurig sem érdemes rendszeresen tankolni, kattanásig pont elég, de ha már tankolunk, jobb tele. Ráadásul nem töltöd a fél életedet benzinkúton.

2023. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
57%
14 nyilván magyarországon más a helyzet, ha kötelező. Amikor bevezették, 912 körül, anyámat még egyszer meg is büntették a kapcsolgatás miatt, mert beért lakott területre, és ott lekapcsolta. Vissza meg elfelejtette. Kérdeztem is, mi a fenét nyert azzal a 3 perccel.
2023. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
40%
Megvan: [link]
2023. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
38%

#11-19 Nem kell mindenre felulni. A tanknak van egy geometriaja, amivel nincs kompenzalva a szintmero. Magyarul, te csak egy pilanatban tudod, hogy kb. mennyi uzemanyagod van, mikor felvillan a szintjelzo lampa. De onnan meg tipusonkent 5-10 liter van addig, mig a szivattyu szurojet elkezdi verdesni a trutyi. De meg ha el is tomodik, netan tonkremegy (azert ahhoz eleg sokaig kell ego szintjelzovel maszkalni), akkor sem egy nagy osszeg. Semmi baja nem lesz a szivattyunak ha a tenyleges minum szint (ami kozel sem a kigyullado lampa, onnan meg van 50-100km az autoban) folott tankolsz rendszeresen. 4 auto van a csaladban, mindet kb. 2 hetente kifogyasztjuk, csak a lampajelzes utan tankolunk. 5-15 eve vannak nalunk, soha sem volt gond a szivattyuval.

Nem azt mondom hogy nem okozhat valos problemat ha addig mesz vele amig meg nem all alattad, de ezt nem ugy kell elkepzelni ahogy leirtak. Inkabb az a nagyobb problema, hogy aki annyira fillerba_zo hogy mindig 5 litereket tankol, az a legolcsobb, legszarabb magan kutas benzint vagy gazolajat locsolja a kocsiba, attol a nyalkas vacaktol tomodnek el az eloszurok ami ezekben az uzemanyagokban van. Egy OMV-s, Shelles, stb. benzinnel tankolt autoban nem tomodik el az eloszuro, akkor sem ha kifogyasztja a user.

2023. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!