Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitöl tünik el a hütöviz...

Mitöl tünik el a hütöviz újra? (Részletek lennt)

Figyelt kérdés
Egy olyan problémám van,hogy 3 hónappal ezelőtt elkezdett fogyni a hütöviz a kocsiból és nem volt alatta semmilyen viz szóval a motorba került és a kipufogóból is jött ki a hütöviz utána már láttam ahogy keveredett az olajjal a viz amikor megnéztem a viz szintet utána pedig el vittem az autót hengerfej tömités cserére és azután gond nélkül müködött az autó most pedig 3 hónap után megint elkezdett fogyni a hütöviz persze most sokkal lassabban,de megint láttam a kipufogón,hogy kifele nyomja a vizet szóval gondolom elöbb utóbb ugyanaz a forgatókönyv lesz,viszont nem értem,hogy miért jött elö újra ugyanez a hiba ha kilett cserélve a tömités?

2023. júl. 26. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Mert értelmes ember (nem rád értem, hanem arra, aki csinálta) nem cserél tömítést hengerfej síkolás nélkül.
2023. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

1 attól is függ milyen motor. A VW régi 1.8 benzineseit sosem síkoltuk, mégis jó volt az autó hátralevő életében.


Egyébként nekem is ez jutott eszembe, ha olyan a motor akkor kimaradt a síkolás, nem megfelelően lett leszedve, felrakva (meghúzási sorrendre gondolok), esetleg olyan volt a szakember, hogy sz@rt a nyomatékokra és a lépésekre, csak meghúzta. Hallottam ilyet is, saját fülemmel, amikor valaki hangoztatta, hogy "minek betartani a 40nm ú9ö fok ú 90 fokot, megtépem 200-zal aztán kész. De volt aki szerint az is marhaság.


Annak idején volt ifás ismerősöm is, aki rácsodálkozott, hogy "jé, nem kell havonta hengerfejezni az ifát, amióta vettem egy nyomatékkulcsot".

2023. júl. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Ment a zold kez mindenkinek. Egyebkent Skoda fabia 1.4 benzin
2023. júl. 26. 13:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tömítéssel lett összerakva a motor?(HF tömítés)

Most volt itt egy eset, egy gagyi FAI tömítést hozott a páciens, bírta kb az első termosztát nyitásig, majd kb ugyanazt művelte a motor, mint előtte. Bedolgozott a 3-as henger a vízkörbe.

Amióta kb tehénszrból is csinálnak tömítéseket, bármi előfordul már.

Vehetsz Reinz tömítést, csak kérdés, valódi-e...

Másik szopóka a láthatatlan repedések a hengerfejben, lehúzzák, egy darabig jó, majd ahogy zömül a tömítés, megnyílik a repedés.

Nyomáspróba meg persze, hogy nem mutat semmit...

Szóval nem feltétlenül a szerelő a hülye, vannak iszonyat szívások.

1-es, nem minden hengerfejet lehet síkolni, soknál ott van, hogy tilos, mert nem fognak illeszkedni a csavarhelyek összerakott motornál.

Annál csak csere van.

2023. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
100%
Sajnos az is lehet, hogy repedt a hengerfej, amit nem vettek észre.
2023. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rossz összerakás, rossz tömítés, megvetemedett vagy repedt hengerfej. Sajnos mégegyszer szét kell szedni hogy kiderüljön.
2023. júl. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom ment a zold kez.
2023. júl. 27. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!