Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az automata akkutöltők mért...

Schlaci0 kérdése:

Az automata akkutöltők mért nem kezdenek el tölteni mélykisütött (2,4-5 V) autóakku esetén? A Lidl és az ALDI töltőivel próbálkoztam eddig. Nem indulnak el (írja is az útmutatójuk), meg nem magyarázzák az okát, és az akku kidobására bíztatnak.

Figyelt kérdés
A 40 éves töltőm meg röhögve tölt, és a vele feltöltött akkum már egy éve hibátlanul működik, kétszeri ilyen eset után is. Egy ismerősöm valamilyen típusú, egyszerű, automata CTEK töltőjénél az említett korlátozás nem szerepel a kezelési útmutatóban, de kipróbálni, hogy tényleg így van-e, még nem állt módjában. Lehet, hogy automata töltőknél nem lehet kategórikusan kijelenteni, hogy ilyen esetben nem működnek?

#Autóakku töltő #Autóakku töltés
2023. júl. 19. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Automata töltőkből is van ezer féle. Az enyémen van "repair" program, ami elvileg a kisült akksit próbálja helyrehozni.


2,4-5V szerintem menthetetlen, hiába tölti a buta töltő.

2023. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:
73%

Úgy van megirva a programjuk, hogy ne töltsék az ilyen akksikat. Egyrészt ezek 6 és 12 V-os töltők. Ha ennyire le van merülve az akksi, akkor nem tudja eldönteni, hogy a kettő közül melyik fajtára jó. És feltételezhető, hogy az ennyire lemerült akksi már nem lesz jó hosszútávon.

Az üzleti filozófia emögött az, hogy az ilyen töltők fő vevőköre a nyugat-europai polgár.Aki elvárja, hogy ha valami automata, akkor bedugom, bekapcsolom és megy. Reggel kikapcsolom és elvégezte a munkát.

És azt nagyon nem szeretné, hogy a töltő a szulfátos akksira azt mutassa, hogy fel van töltve és utána az otthonától távol egyszercsak nem indul az autó. Akkor attól kezdve semmit sem venne a töltő gyártójától.

De ha az akksira azt mondja a töltő, hogy ez rossz, akkor engedelmesen vesz egy másikat.

2023. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 Erre valo normalis toltokben (pl. Ctek) a szulfatmentesito fazis. A tobbi meg egy teveszme amit leirtal.
2023. júl. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

3.

Hülyeséget beszélsz, túlmerült autóakkura a Ctek is azt "hiszi", hogy 6 V-os.

De ez nem olyan nagy gond, fogunk egy 12 V / 1 A dugasztápot, ami percek alatt megemeli, utána mehet rá a Ctek.

Vagy párhuzamosan rákötni egy másik akkut, rövid időre.

Persze, sok laikus azt képzeli, ez valami nagy árammal jár, mert nem tudják, hogy a túlmerült akku belső ellenállása mennyire megnő.

2023. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogy hiszi, toltottem mar vele 5V kapocsfeszultsegu akkut.
2023. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mi az a dugasztáp? Olyan, mint a telefonoknál a powerbank?

Az említett 40 éves töltőmet csak kis időre kötöttem be, majd átváltottam automata töltőre, hogy ne fordulhasson elő túltöltés.

2,4 V-ot ki nem kötött akkunál mértem. Kikötés és néhány órás várakozás után a feszültség felment 6,5 V ra. Így már szebb a kép, de a Lidl és az Aldi töltői még ekkor sem indulnak el. A CTEK töltőkről tényleg írják több helyen is, hogy a mélykisütött akkukat is feltöltik.

Azt gyanítom, a 2. hozzászóló ragadta meg a lényeget: a töltőgyártók nem akarják illúziókba ringatni az autósokat, mert a már - akár csak egyszer is - mélykisütött akku már nem megbízható. Lehet, hogy most helyrehoztam, de vajon mennyi időre? És ha legközelebb, váratlanul, útközben robbanok le, akkor esetleg a töltőgyártót fogom szidni. Érdekes, hogy pont a neves CTEK vállalja fel ennek a kockázatát. Én vettem egy hődrótos akku tesztelőt is, a biztonság kedvéért. Az érintett akkut még megfelelőnek minősíti. Feltételezem, hogy csak többszöri mélykisütés után lenne az akku kukára érett.

2023. júl. 20. 08:29
 7/8 krwkco ***** válasza:

"Mi az a dugasztáp?"

12 voltos táp, amit olyan készülékehez használnak, amibe a gyártó nem akar egyenáramú tápegységet tenni. Pl. set-top-box, műholdvevő. Ennél a tápnál minden egyben van egy nagyobbacska fekete kockában, ami egy villásdugóval van egyesítve.

2023. júl. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Régen foglalkoztam ezekkel, ezért már nem emlékeztem, hogy a CTEK külön gyárt 6 vagy 12 V-os töltőket.

A 12 V-os típus így nem is tud olyan hibába esni, hogy a túlmerült akkut 6 V-osként detektálja.

Amelyik töltő viszont univerzális (6/12) automatikusan detektál, így logikusan nem is szabad neki túltölteni a 6 V-os akkut 12 V-ra.

Dugasztáp esetében az a sajnálatos, hogy ez kérdés.

Mindenki "telefontöltőkről" beszél, holott az fix. 5 V-os dugasztáp (CV táp).

A telefonban van a töltő (töltésszabályzó), ami a 4,2 V-ig tölthető akku szintjére lecsökkenti a feszültséget, illetve a töltőáramot is beállítja (CC/CV töltés).

Laptopnál sem fogják megérteni a laikusok már soha, hogy az nem töltő, hanem tápegység. A laptopon belül van a töltőáramkör.

Legszebb, de ettől már hülyét is kap az ember, amikor a monitor, TV, set top box stb. külső tápokat is "töltőnek" nevezik, agyrém. Milyen töltő, hol az akku? Nem számít...

2023. júl. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!