Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia SX50 ről vélemény?

Aprilia SX50 ről vélemény?

Figyelt kérdés
15éves vagyok és szeretnék motorozni, van egy quadom egy 250ccm es de nem találom benne örömömet és így egy 2 kerekűre vágyom. 50köncentist szeretnék mert arra tudom csak letenni a jogsit, de itta legfőbb kérdés a motor, halottam rieju,derbi,aprilia sx,cpi sx motorokról, de nemtudom melyik lenne a jó választás. Az aprilia sx50 eléggé tetszik, de nemtudom hogy mennyire lehet hozzá találni alkatrészt és hogy mennyire megbízható. Valaki tudna tanácsot adni? És még egy kérdés, 2 kerekű 4ütemű 50 köbcentis motort tudtok ajánlani?

2023. jún. 30. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen motoron, és egy gondom van, hogy hamar kinőttem, mert két város közt, 4 sávos úton kevés. Végsebessége 70-75, de 3.-ban ha forgatom, akkor a 10%-os emelkedőn 40-50-el megy fel, és nem lassul, pedig full gyári. Amiket felsoroltál azok amúgy motorikusan egykutya, mivel mind a Minarelli AM6, és D50B blokkjait használják. 2008-as Apriliámban az utóbbi van, és szerintem teljesen megbízható, és pl simán eljártam vele dolgozni a 30km-re lévő munkahelyemre, és volt, hogy szakadó esőben jöttem haza, és akkor se volt gond. Fékjei teljesen jók, elől egy 300mm-es tárcsa van, miközben a 650-es túraendúrómnak 310-esből kettő. Alkatrész miatt pedig nem kell aggódnod, mert új és bontott is van bőven, árban se vészes, csak sok kicsi sokra megy, de pl tavaly vettem bele egy új főtengelyt 24 ezerért. Ha venni akarsz, akkor én azt mondom, hogy kerüld azokat amiken pasztázás nyomai vannak, váltónak finoman kell kapcsolnia és a ugyan a blokk nem egy doxa, vibráció van, de ha túlzottan rázkódik, akkor szét van gyilkolva a kuplung, és kompletten cserés.

Ha van kérdésed, akkor nyugodtak keress.

2023. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Sokat segített, még gondolkozom rajta, de köszönöm az informatív kommentet!
2023. jún. 30. 23:29
 3/5 A kérdező kommentje:
Még annyi a kérdésem lenne hogy esetleg használtad terepen? És hogy milyen tapasztalatod van a motorral terepen, mivel alföldön élek egy faluban és itt nagyrészt terepen tudnám csak használni, eléggé homokos talaj.
2023. jún. 30. 23:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha főleg terepen használnád, akkor ne az SX-et hanem az RX-et vegyed, az cross verzió, nagyobb elsőkerékkel, és bütykös gumival szerelik.

SX50 itt a supermoto kivitel, utcai gumival, és nem túl stabil terepen. 1x mentem vele, de elég is volt.

2023. júl. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. júl. 1. 08:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!