Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány nélkül vezethető...

Jogosítvány nélkül vezethető robogóféleségről mit tudtok?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék jogsit letenni, ellenben kb max 100k felhasználásával kellene nekem egy Vespa kinézetű ilyen olaszos kismotor-féleség egyetemre járáshoz. Létezik olyan, ami nem 1. majomaköszörűkövön effektus 2. nem szánalmasan hangos (l. 1. pont) 3. nem nagymama megy vele a piacra effektus, hanem kevéssé ciki? Ha sztetek gáz ez, az is segítség. Típus/ hirdetés érdekel, illetve hogy milyen szabályok vonatkoznak rá.
2010. okt. 12. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Jogosítvány nélkül olyan járművet vezethetsz, amely kerékpárnak minősül, vagyis 300W alatti teljesítményű motor hajtja. Ebből csak olyat kapsz, amin "majom a köszörűkövön" módon nézel ki és "nagymama megy a piacra" módon tudsz közlekedni. Ez van, 300W-ból ennyit lehet kihozni (elektromos robogók). Viszont ezek nem hangosak.

Bele kell törődnöd, hogy le kell tenned valamiféle vizsgát, hogy lehessen egy segédmotoros kerékpárod, amelyet csak bukósisakban vezethetsz. Ehhez jó a B kategóriás vezetői engedélyed is (ha van), vagy le kell tenni az M-et, ha nem szeretnél mást vezetni.

2010. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár robogószerűt szeretnél, ha jól értem a jogosítvány a sarkalatos pontja a problémádnak. Mért nem próbálsz ki egy benzinmotoros rollert? Jogosítvány nem kell hozzá, azért csak lehet haladni is vele, nem vészes a hangja, és tuti nem "nagymamás". Én használtam munkába járáshoz a parkolási díjak kikerülése végett és sosem tartottam cikinek. Megnézik persze, de ez inkább "írigykedéses megnézés", mint kicikizés :)


maci

2010. okt. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtatál, köszi.
2010. okt. 15. 23:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!