Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán a gyorshajtás...

Forgalmi vizsgán a gyorshajtás azonnali bukást jelent, de ez akkor is érvényes, ha csak pl. lejtőn 51km/h-val megyek pár másodpercig?

Figyelt kérdés

2023. jún. 28. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az oktató, hogy +5 kilométer 5 másodpercig még nem bukás.
2023. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Vizsgabiztosnak lesz jobb dolga, mint a kilométerórát ennyire bámulni a hátsó ülésről. A tartós gyorshajtásra viszont az oktatód simán benyomhatja a féket, és a beavatkozása miatt instant bukás. Mondjuk engem meg azért szidtak le annó, hogy 42-vel mentem 50 helyett órán végig, hogy haladjunk már, mert nem életszerű ennyire óvatosan lesni az órát, az utat figyeljem, haladjak a forgalomban - teljesen jogos megjegyzés egyébként, csak ugye az oktatás és a vizsga nem mindig életszerű, azért kell minél hamarabb letenni a jogsit, hogy utána megtanulhasson az ember normálisan közlekedni.
2023. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendben köszi!

Kettes, esetleg tudod, hogy például az a szintű lassúság bukás-e vizsgán? Vagy csak hibapont, vagy mi a következménye?

2023. jún. 28. 19:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Meg kell nézni a vizsgalapot. Az 50 helyett 40 az hamar meglesz annyi hibavonal, hogy bukjál, mert minden utcában behúzzák újra. 45 fölött már nem gond. De ha nyilvánvalóan akadályozod a mögötted levőt, tötymörögsz, azért húzogatják a vonalat, és jogosan, mert más problémákról árulkodik. Én pl. azért mentem sokszor 40-nel, hogy minden kereszteződésbe benézzek, aztán elmagyarázták, hogy ha az első két kereszteződésben volt macisajt a keresztforgalomnak, akkor külön tábla nélkül nem lehetséges, hogy egyenesen a nyolcadik kereszteződés véletlenül egyenrangú legyen, és azért szerintem már lehet buktatni, ha valaki ilyen alapvető logikával nincs tisztában. Tehát nem szívatásból húzogatják a vonalakat, van indoka. 40-42-es tempóra védett úton 50-es zónában fogod kapni a hibavonalakat, kivéve, ha sok az egyerangú és még szürkület is van (pl. Csepel).
2023. jún. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, érthető :) Én igyekszek 45 felett lenni négysávoson meg, illetve tartani a határ alatt valamennyivel a sebességet, hogy ne is mehessek fölé de ne is totyogjak.
2023. jún. 28. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha észreveszi a vb, akkor buktathat érte, ha akar.
2023. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
0%
Engem anno az első forgalmi vizsgámon többek között gyorshajtásért buktattak meg. 30-as övezetben 50-el mentem. Ez erősen rányomta a bélyegét arra, hogy azóta notórius gyorshajtó vagyok. Szóval csak óvatosan a vizsgán! :)
2023. jún. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!