Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hajtókar csapágyas lehet az autó?

Hajtókar csapágyas lehet az autó?

Figyelt kérdés
Szép napot! Jövőhétre kaptam időpontot a szerelőtől de egy kicsit belém tette az ideget, az autó ameg az olaj nyomás fel nem áll, kopog vagyis nekem olyan hang mintha 2 betondarabot huznák egymáson, utána halk az autó, igazából ilyenkor sem hangos nem kattog vagy csorog meg semmi, csak van ez az utemtelen hang, egy 30 másodpercig, szerelő láthatlanban azt mondta szerinte hajtókar csapágy, milyen jelei vannak meg milyen hangja és mikor ha ilyen hibája van a motornak? Köszi a segítséget

#motor #csapágyhiba #Autó motor hibák
2023. jún. 21. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik szerelo diagnosztika nelkul allit fel penzkoltesi lehetoseget a te zsebedre, az kerulendo. Szerinte 30 masodperc utan meggyogyul a hajtokar? Keress normalis szerelot!
2023. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha 30 mp kell az olajnyomáshoz, ott valóban nem oké valami. Először én megpróbálnék egy olajcserét, hátha csak az olaj nem végzi a dolgát.

Ha az nem segít akkor nagy eséllyel csapágyas, de motortól függően máshol is lehet nyomásveszteség.

2023. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Enyém is ütemtelenül csattog hidegen. Biztos nem hajtókar akkor állandóan csattogna, ahogy növelnék a motor fordulatszámát annál jobban.

Csak én levettem az olajteknőt és megnéztem a hajtókar/nyugvó csapágyakat. 3-as hengernél jobban látszik a kopás. Amúgy a kettőstömegű lendkerék miatt csattog. De még sok más okozhatja. Ki kell deríteni mi okozza.

2023. jún. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!