Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téligumi 2 vagy 4-et érdemes...

Téligumi 2 vagy 4-et érdemes tetetni?

Figyelt kérdés
ugy értem nem elég kettő?
2010. okt. 12. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Néggyel hatásos. Különben az lesz, hogy a nem téligumis kerekek vadul fognak csúszkálni és a legkiszámíthatatlanabb lesz a kocsid mozgása. Na de a te életed...
2010. okt. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beatrix17 ***** válasza:
50%
Egészségesebb,ha 4 téli van fent!A hátsó kerekesekre mindenképp,de hogy az első kerekesek hogy viselkednek télen,azt nem tudom!Nem kell Contit venni,vannak olcsóbb gumik szép számmal!Ezen nem érdemes spórolni!!
2010. okt. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 nagyontamas ***** válasza:

Elvileg a hajtott kerekekre szerelt 2 db téli-gumi is javít a helyzeten, de fékezéskor könnyen kifarolhat a kocsi, és baleset lehet a spórolás vége.

A téli guminak ugyanis más az összetétele, hidegben (7 C alatt) sem keményedik meg, jobb a tapadása.

Ha az első kerekeken más a fékerő, mint a hátsókon könnyen megpördülhetsz.

2010. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem elég kettő. A téligumi ugyanis - minden tévhittel ellentétben - nem csak azért jó, mert jobban kapaszkodik vele az autó és nem akad el. Ha kicsit gondolkodsz, rájöhetsz, hogy a jobb kapaszkodási képesség jobb tapadást jelent. Ha pedig jobb a tapadás, nagyobb erőt lehet átvinni a kerekeken (mert ezért indulsz el téligumival ott, ahol nyárival csak pörög egyhelyben a kerék), akkor bizony fékezésnél is ez a helyzet: a fékpedál lenyomására nem csúszik meg olyan hamar a kerék, tovább fog forogni, tovább fékez hatásosan, árokba csúszás nélkül az autó. Illetve ha a tengelyeken eltér a keverék összetétele (és a tapadás), az nagyon kellemetlen tud lenni, mert felborítja az autó viselkedését. Ez még egy profi sofőrnek is komoly gondot okoz, nem egy "úrvezetőnek"...
2010. okt. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik, hogy négy kereke van az autónak.
2010. okt. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha elore rakod, kifarol a kocsi; ha hatra, nem tudsz kanyarodni. 4db kell mindenkepp
2010. okt. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kléber téliguma megfizethető és nekem bevált. Az életed múlhat rajta, ne ezen spórólj.
2010. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mind a 4 kerékre kell téligumi,de márkásat válassz, mert tapadásban, tartósságban sokkal jobb egy neves abroncs.
2010. okt. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!