Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nekiálljak szerelni nyomatékku...

Nekiálljak szerelni nyomatékkulcs használata nélkül?

Figyelt kérdés

1.6 TDCi


Szeretném szemrevételezni a szívósor, EGR szelep és a szelepfedél állapotát. Ha már kiszereltem akkor megtisztítani, tömítést cserélni. A szívósor kiszereléséhez lekellene vennem az injektorokról az üe.ellátó csöveket is. Önmagában nem egy bonyolult munka és javíthat is a motor működésén egy kis takarítás. Mennyire érzékenyek ezek az alkatrészek a helyes nyomatékra a motor szempontjából? pl a szívósor műanyagból van, nem is ír nagy meghúzási nyomatékot, ezért gondoltam hogy akár érzésre is meglehetne húzni, mint egy gyertyát. (akár csavart megjelölni esetleges lazulás miatt) Az injektoroknál bemenő vezetéknél meg csak feltűnne, hogy szivárog gázolaj. Ez lenne a max amihez még hozzányúlnék, ezért nem feltétlenül ruháznék be egy nyomatékkulcsra. Mondjuk az injektor üe.vezeték csavarjaihoz még valami speciális adapter is kellene hogy nyomatékkulccsal meghúzzam, hiszen dugókulcs nem használható.



2023. máj. 9. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Simaliba....
2023. máj. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezeket általában érzésre szokás húzni, csak hát ugye tapasztalat nélkül nincs érzés...
2023. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:

"Nekiálljak szerelni nyomatékkulcs használata nélkül?"

Ne. De nem a nyomatékkulcs miatt.


"akár érzésre is meg lehetne húzni"

Ez igaz.


"javíthat is a motor működésén egy kis takarítás."

Ez egyáltalán nem biztos. Nem tudod, hogy mit akarsz takarítani és hogyan. És nincsenek is meg hozzá a megfelelő eszközeid. Pl. dióhéjörleményes "homokszóró". A "takarítás" nem fog a motor működésén javítani. De a szerelés lehet, hogy ront.

Viszont ha nem sajnálod az autót, de kiváncsi vagy a "motor belsejére", akkor hajrá. :-)

2023. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2/3 na igen
2023. máj. 9. 10:10
 5/8 A kérdező kommentje:
3/3 Persze előfordulhat hogy több a kár, mint a haszon. Ezért is informálódom. Igazából magában a motorban nem akartam kotorászni, főleg nem a szelepeknél. Csak a műanyag szívóidomot akartam kitakarítani ha már levenném, ami gyakorlatilag egy darab műanyag. Az EGR cső csatlakozásnál látszik is, hogy van koromlerakódás. Csak az a kérdés hogy mennyi. Mennyivel csökkenti a keresztmetszetet? Pl ha a szívó nyílásoknál azt látom, hogy full korom az egész vastagon, akkor tudnám, hogy érdemes lenne elmenni egy dióhéjas takarításra. Mivel ezt a kocsit használtan vettem így még mindig az állapotfelmérés zajlik. De azért köszi a kommentet, még átgondolom.
2023. máj. 9. 10:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy leírásod hogyan kell szétszedni meg összerakni és az is le van írva hogy melyik csavart kell nyomtékra meghúzni akkor emiatt célszerű beruházni egy ilyen eszközre. Meg ha belegondolsz ha most szerelgetsz akkor késöbb is fogsz és azért a nyomatékkulcs nem egyszeri használatra lesz gondolom. Meg egy kerékcserénél sem árt ha van mert a csavarokat ott is nyomatékra kell meghúzni és nem észnélkül rátépni a légkulccsal vagy akkus csavarozóval ahogyan egyes gumisok szokták.
2023. máj. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is azt támogatom, hogy inkább azért kuncogjon meg a kibic, mert túl igényes vagy a géppel.
2023. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt nincs mit nyomatékolni. Műanyagba ne tépd bele, illetve 6os csavarokkal vigyázz mert könnyen beleszakíthatod.

Kis racsni + csuklóból lehúzod, talán még 10-20fok ha enged annyit.

2023. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!