Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tökéletesen beállított karburá...

Tökéletesen beállított karburátor mellett miért csinálja ezt a simson s50b-m?

Figyelt kérdés
Mindezidáig tökéletesen működött a motor. De kénytelen voltam tűszelepet cserélni, mert a régi mindig fennakadt már egy ideje. Az új tűszelep nem pont olyan (valami uángyártott gagyi) volt mint a régi, emiatt az úszó nyelvecskéjén állítanom kellett. Így próbáltam ki a motort, de miután beindult, felbőgött, gázadásra fulladt, az alapjáratot nem lehetett letekerni. Ezután rájöttem, hogy az úszó zárási magassága is megváltozott a nyelvecskével együtt. Ezért századmiliméterpontosan beállítottam az úszót, de így is ugyanazt csinálja, mint amikor először próbáltam. Felbőg, gázadásra fullad, az alapjárat az egekben. Mitévő legyek?

2023. máj. 7. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szét lehet szedni a gyári tűszelepet, egy kis erő kell hozzá. A fúvóka kitekerhető belőle és úgy simán szétjön az egész. Próbáld meg megtakarítani, megdörzsölni akár dörzspapírral, polírpapírral egy kicsit a tűjét, drótkefével "megkotorni" a tűszelep házat. Aztán fújd át féktisztítóval/WD-40-nel és egy CSEPP 2t olajat tegyél rá. Rakd össze, járasd át, kizárt hogy ezután fenn fog akadni. Egyébként túlontúl sok benzint kap valahonnan jelenleg, valszeg azért csinálja ezt.


Állítsd vissza utána az eredetihez az úszót és alapbeállításról lődd be az alapjáratot. (Nèzd meg azert hogy az alapjárati csavar vége nincs e letörve, mert volt már ilyen nekem is)

2023. máj. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Közben annyi történt, hogy a súbertű magasságán állítottam egyet. Az alapjárat így most tökéletesen jár, állítani is lehet, de ugyanúgy fullad gázadásra.


Megtettem amit mondtál, de sajnos ugyanúgy fennakad a tűszekep pöcke.

2023. máj. 8. 07:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Az hogy fullad már lehet gyújtás hiba is. Szikrát nézd meg milyen színű. Általában ilyenkor fehéres.


Nézd meg utána járó motor mellett a megszakítót. Szikráznia kell nagyon, ha rossz. Akkor vezesd ki a kondenzátort valahova ha még nincs, és cserélj megszakítót is.


Ha nem szikrázik akkor egy-két számmal kisebb fúvókát próbálj meg. Bár ha gyári akkor nem kellene, de próba szerencse.

2023. máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Mindenképpen megnézem a megszakítót!

Egyébként most vettem észre, hogy a szívató gumi dugója egyszerűen szétmállott. Nem lehet, hogy az a baj?

2023. máj. 8. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:
De, akkor valószínűleg ez okozza a gondot. Átenged és sok benzint kap.
2023. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szint miatt nemkaphat sokat,
2023. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!