Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Corsa B vagy Felicia! Linkkel!...

Corsa B vagy Felicia! Linkkel! Melyiket ajánljátok jobban?

Figyelt kérdés

gondok, fogyasztás, fenntartás szempontjából. mennyi egy havi fenntartás?

1 egyetemista srácnak kellenne Nyíregyháza- Debrecen távra. durván 45 km.

mit gondoltok?

a felicia:


[link]


az opel:

[link]


2010. okt. 9. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a Skoda. Egyszerű szívódízel csekély meghibásodási lehetőséggel. Fiatalabb is, olcsóbb is. Ez az asszem 1y kódú motor elég sok VW, Seatba is megtalálható, ezálltal ha van is valami baja, fillérekért lehet hozzá kapni, akár újat, akár bontottat.
2010. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
1etértek az előző sráccal. + opeleknél 400.000 km-től kopog a motor és az általad kinézett corsába 180.000 van persze hiszi aki akarja, abba úgyvan 350 hogy csak na. Vagy lehet 180 de hogy 180? Csak rá kell nézni racingelés stb...:) Én is a skodát ajánlanám neked + az előző már megírta amit én meg akartam. Sok szerencsét hozzá.
2010. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

racingelést?

átlagosan mennyi kilométernek kell egy ilyen autónak benne lennie?

apámtól meg sem merem ezeket kérdezni, mert nem örül neki, elhajt csak. pedig ösztöndíjamból erre gyúrok:d

köszi a válaszokat!

2010. okt. 9. 17:54
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
opel
2010. okt. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
skoda
2010. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Skoda mellett szól még az is, hogy 5 ajtós.
2010. okt. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ezt a 2 példát vesszük, hanem úgy általában, akkor mindig az a vége, hogy azért a skoda nem egy opel.

Itt viszont a fene se tudja, nekem egy egyel korábbi corsám volt, és nemvolt vele gond igazábol.


Én javasolnék egy 3. alternatívát.

Gazdaságosság szempontjából annyiban nyertes, hogy szinte sosincs velük gond, nemigazán kell a szervízt látogatnod.

Dizelhez képest pedig végképp jó, azok sajna sokszor összeszarják magukat.

Így fentartás tekintetében mindenképpen jobb.

A fogyasztása pedig csak simán a nem vészes kategória, olvastam egy autószerelő srác hosszas leírását, amiszerint benzin vs disel témában pénzügyilag hasonlóan jössz ki mindkettővel.

Annyival többször rossz a disel, hogy a kissebb fogyasztással pont semmire se megy.

Ezt innentől neked kell eldönteni.

Itt az én tippem:


[link]


Aztán egy picivel erősebb:


[link]


Még adunk a formának:


[link]


És végezetül:


[link]


Én ennyiért sokkal inkább őket venném, minthogy egy diselest.


Persze a te döntésed.

Próbálj ki minél többet mielött bármit is veszel, és ha lehetséges autószerelőt vigyél magaddal a vásárláshoz, annál jobb nincs.

Na hajrá!

2010. okt. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akár a skoda, akár az opel, csak akkor, ha van fűthető (!) garázsod. Mindkettő öregecske dízel, télen jó nagyot szívh@tsz velük. Egyetértek az előttem szólóval, aki inkább a benzinest ajánlotta.
2010. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Átírás/biztosítás szempontjából jobban megéri az Opel, de én a Skodát venném.
2010. okt. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!