Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Június 24. Én jár le a jogsim?...

Június 24. Én jár le a jogsim? Elmenjek már a háziorvoshoz vagy ráér még? Nem baj ha ennyi idővel előtte csináltatom meg?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 27. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj ha ennyivel előtte csináltatod meg csak felesleges. Bőven ráérsz 1 héttel előtte elmenni. Ha nincs semmi eü problémád ami gondot jelentene az alkalamsságin akkor csak elmész kifizeted azt a 7200 Ft-ot ha jól emlékszem ennyi kell rá és megvizsgál. Általában vérnyomást szokták nézni, meg a látást ott táblát olvasol és ennyi az egész. Ha az elmúlt 1 évben nem voltál laborba vérvéetelen akkor oda még elküldhet amit alapból ajánlott évente megcsináltatni és ennyi.
2023. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:

Telefonon meg kellene kérdezned a háziorvosodat, hogy milyen laborvizsgálatot akar. Sok helyen a laboroknál több hetes várakozás van a nem sürgős vizsgálatokra. Esetleg előre kellene időpontot foglalni.

De a másik dolog, hogy a jogosítvány az egészségügyi alkalmasságtól számítva érvényes 2, 3, 5, 10 évig. Ami azt jelenti, hogy ha a lejárat előtt csináltatod az alkalmassági papírt, akkor vesztetsz egy évet. Ha utána, akkor meg pár napig nem lesz jogosítványod.

Azt nem is tudom, hogy ha valaki mindennap vezet, akkor ezt el lehet-e kerülni.

2023. ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Majatom ***** válasza:
100%

Június 24-én van a születésnapod?

Ha igen, akkor az a felállás, amit a 2-es írt.

Ha nem, akkor úgy kalkulálj, hogy a születésnapodig lesz érvényes, függetlenül attól, hogy mikor csináltatod. Tehát, ha a születésnapod 04.27. és 06.24. közé esik, akkor csak utána menj el orvosira. Ha nem, akkor mindegy mikor mész.

2023. ápr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3as köszönöm,meg a többieknek is! Ezt nemis tudtam. Majusba van a szülinapom! Furcsa is volt,mert 2013.novemberébe vizsgaztam, azt hittem akkor jár le vagy a szülinapomon.
2023. ápr. 27. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!