Milyen a forgalmi vizsga? Milyen apróságokon lehet megbukni? És mi a sikeres vizsga titka?
"Milyen apróságokon lehet megbukni?"
A kresz szabályainak megsértése. Az oktató utasításainak figyelmen kívül hagyása. A jármű nem megfelelő kezelése.
"És mi a sikeres vizsga titka?"
Az előbb felsoroltak elkerülése.
"Milyen a forgalmi vizsga?"
Oktató és vizsgabiztos jelenlétében vezeted az oktatóautót egy városban kb. 45-50 percen keresztül, lehetőleg nagyobb hiba nélkül.
Ha a menetére vagy kíváncsi akkor úgy néz ki, hogy találkozol az oktatóval azon a helyen, ahonnan a vizsgák indulnak, megvárjátok a vizsgabiztost. Ő jön, elmondja, hogy kicsoda, ellenőrzi az okmányaidat, aztán aláírattat egy papírt, hogy alkalmas vagy a járművezetésre, nem vagy ittas. Ezután húzol 3 kis kártyát, ebből egy az útvonal amin mentek majd, egy a parkolási feladat, egy pedig a megfordulási feladat, amiket vizsga közben el kell végezni. Ezután körbe kell nézned az autót, hogy minden rendben van-e az autóval (világítás, kormány, gumik, rendszámtábla, féklámpa - ezt az 5 dolgot kell nézni), majd tenni kell még bent a telepen egy fékpróbát. Ezután elindultok "autókázni" a városban. A kijelölt helyen elvégzed a 2 feladatot, egyébként mondja az oktató, hogy merre kell menni. Vannak kisebb hibák, amikért nem jár azonnali bukás, csak hibavonal, azokból 10 a megengedett. Ha sikeres a vizsga, akkor ott ér véget, ahol kezdődött, a vizsgabiztos aláírattat egy papírt, és elköszön, ha sikertelen, akkor a vizsga közben szól a VB, hogy állj félre és cserélj helyet az oktatóval, bukás esetén nem vezettetik végig.
"Milyen apróságokon lehet megbukni?"
Ezt elég hosszan lehetne fejtegetni, meg az is viszonyítás kérdése, hogy mi számít apróságnak. Az biztos, hogy vannak fent a neten "forgalmi vizsga minősítő lap" minták, azokon rajta vannak a hibaokok is, meg a sikertelenséget okozó hibák is, azokat tanulmányozd át, és próbáld elkerülni. Egyébként a leggyakoribb okok a "jobbkéz"-szabály benézése, elsőbbségadási szabályok figyelmen kívül hagyása, az egyirányú utcából nem a bal széléről balra kanyarodás, a gyalogátkelőnél várakozó gyalogos nem átengedése, a busz nem kiengedése a megállóból, a járda padkázás, meg a záróvonal átlépés, illetve ha valamilyen veszélyes manőver miatt az oktatónak bele kell korrigálnia.
"És mi a sikeres vizsga titka?"
Talán erre a legnehezebb választ adni a 3-ból, ezt sokan úgy szokták kérdezni, hogy hogyan ne legyenek idegesek, amúgy a sok gyakorlás (pótórák a kötelezőn felül), a nyugodtan, megfontoltan, kipihenten való vizsgázás, és a felesleges stressz elkerülése. Tehát figyelmesen, határozottan csinálni a tennivalókat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!