Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől remeghet és üt a kerék...

Mitől remeghet és üt a kerék ? Gumi, felni, vagy egyéb gond lehet ?

Figyelt kérdés
A jobb első kerékkel egy lyukba bele hajtottam köszönhetően az aranyat érő 1000 dícséretet érdemlő jó magyar úthálózatainknak, hatalmasat szólt az ütődés, majd pár km-el odébb " jobb út szakaszon " észre vettem hogy valami nincs rendben... valami nem a régi... Remeg és kicsit üt a kerék és azóta is fenn áll ez a jelenség, úgy tudnám a jelenséget jól körül írni hogy mintha apró kicsi úthibákon menne át a kerék hol ott nem, tehát sima egyenletes jó minőségű úton is ezt produkálja mintha apró kicsi egyenletlenségeken menne át a kerék, picit dobálja az autót érezni az ülésben ezeket az apró rángásokat, meg mintha remegne picit a kerék.... Gumisnál még nem voltam mert nem vészes a dolog tehát nem húz se jobbra se balra az autó kis és nagysebességnél sem jelentkezik semmi rendellenes viselkedés illetve a guminyomást is tartsa. Elsőkörben itt neten informálódnék hogy járt már e esetleg valaki így és hogy nagyjából kb. mire számítsak ? Gumi ? Felni ? Esetleg a futómű-teleszkóp környékén lesz a gond ? 5 éves Qashqai-ról van egyébként szó 18-as felnikkel és aránylag magas gumikkal.
2023. ápr. 12. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszer a súlyt vesztettem el, fogalmam nincs, hogy hogyan es az is hasonlot produkalt. Először gunishoz vinnem el. Lehet, hogy csak újra kell súlyozni. Ne nagyon jarkalj igy vele mert azok a kis remegesek sokkal nagyobb bajt tudnak okozni
2023. ápr. 12. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kollégám járt így, szintén kátyúval. Vihette görgőzni a felnijét.
2023. ápr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak egy mezei szálszakadás a gumiban.
2023. ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Súly leeshetett, felni benyomódhatott, gumi sérülhetett, futómű sérülhetett. Nem vagyunk távolba látók, internetetn senki nem fogja tudni biztosra megmondani. Vidd el egy gumishoz, vagy futóműveshez.
2023. ápr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!