Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a működési elve az abs...

Mi a működési elve az abs nek? Mi érződik belőle? Miért jobb mint a no abs?

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mert aszfalton rövidebb a fékút meg kormányozható marad a kocsi, mert nem blokkol a kerék
2010. okt. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2010. okt. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az ABS nem rövidíti a fékutat (inkább még növeli is ) de van egy olyan tulajdonsága ami miatt kötelezővé tették. Ezzel ,akárhogy bepánikol pl egy kezdő vezető (akár jeges úton is ) ,nem tudja csúszóra fékezni a kerekeket ,emiatt az autó a nagyerejű fékezések alatt is a kormánnyal végig irányítható marad .
2010. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az ABS nem rövidíti a fékutat (inkább még növeli is )"


Hát pedig aszfalton rövidíti. Mégpedig azért mert a tapadási súrlódási erő nagyobb, mint a csúszási súrlódási erő.

2010. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

az sem ült még abs- es autóban, aki azt írta, hogy növeli a fékutat...

a működése:

egy szenzor figyeli a kerekek forgását és amikor a fékezés miatt a kerék éppen megállna, (megcsúszna) akkor csökkenti a féknyomást egy igen rövid ideig, ezzel megelőzi a megcsúszást, majd rögtön visszaállítja az előző féknyomást - ezt igen rövid időközönként, akár mp- ként több tízszer is megteszi.

ezzel a fékezett kerék végig kormányozható marad, és mivel a fékhatás mindig a megcsúszás határán a legnagyobb, eléri a leghatékonyabb fékezést.

a fékpedálon nagyon jól érezhető az abs működése, mert "zakatol", "visszarúg" a pedál.

2010. okt. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Nekem pont abs-es autóm van VW polo...megmondom őszíntén,hogy egyátalán nem örülök az abs-nek,már többször előfordult,hogy nagy sebességnél hirtelen kellett fékeznem,és majdnem belementem az elöttem lévőbe,mert se jobbra,se balra nem tudom írányítani az autót,csak egyenesen megy...
2010. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

előzőnek:

két eset lehetséges:

- elromlott az abs (csúszik az autó, emiatt nem irányítható)

- totálisan béna vagy

2010. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van a 16:05 -nek ,az abs egyértelműen növeli a féktávolságot például friss hó esetén is.
2010. okt. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
igazán nem tudom, hogy honnan veszik egyesek azt a marhaságot, hogy az abs növeli a féktávolságot, de legalább keressenek rá a youtubon, pl. az "abs snow" szavakkal, és garmadával lehet megnézni azokat a videókat, amelyek azt mutatják be, hogy mennyivel hatékonyabb a fékezés az abs használatával!
2010. okt. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Teljesen igaza van a 16:05 -nek ,az abs egyértelműen növeli a féktávolságot például friss hó esetén is."


Igen, friss hó esetén! De azért az év nagy részében nem friss havon megy az ember, hanem aszfalton. Ott meg csökkenti. Ez egyszerű fizika. Általános iskola 7. osztály.

2010. okt. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!