Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis benzines autóknál normális...

Kis benzines autóknál normális, ha alapjáraton lassan gurulva picit ingadozást érezni?

Figyelt kérdés

Korábbi autó amit vezettem teljesen egyenletesen tartotta kettesben a 17km/órát, ha minden pedált elengedtem és csak gurulni hagytam az autót.

Bár az 1.9-es dízel volt.


Ismerősőm aki vezette az autót azt mondja, egy 1.3 benzines autónál teljesen normális, hogy alacsony így a fordulatszám és picit egyenletlenül gurul az autó. Szerintetek?



2023. ápr. 9. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem normális.
2023. ápr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha kettesben hagyod, a motorfék lelassítja olyan sebességre, ahol már nem jár egyenletesen a motor. Nyomd be a kuplungot és tedd üresbe ilyenkor.
2023. ápr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy berángat mert kevés a nyomaték. Nekem volt ezres swiftem.
2023. ápr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Tehát ha nagyon lassan szeretnék menni, például parkolóban helykeresésnél, akkor kettes alapjárat gurulás helyett amit megszoktam, azt kell csinálni, hogy inkább egyesbe váltok és kis gázzal megyek, mert úgy nem pici a fordulatszám és nem rángat.


Feltételezem?😅

2023. ápr. 10. 12:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van. Egy 1.9tdi-be még jó hogy van erő. Egy szívó benzinest pörgetni kell főleg ha kisköbcentis.
2023. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-re:


Nem!

Csúsztatott kuplunggal kell menni.

Hogyan tanítják a mai fiatalokat vezetni, ha ezt sem tudjátok????

2023. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!