Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyártanak-e még "rendes"...

Gyártanak-e még "rendes" autókat, ami nem egy guruló számítógép?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mint amilyenek a régiek, nem pedig ilyenek, ahol egy érintőképernyős "autórádió" az egész kocsi elektronikájának a lelke. Tehát olyat értek a rendes alatt, ahol rendes gombok/kapcsolók vannak a műszerfalon, és nem is kell havonta fizetni az extrákért, a BMW tényleg "feltalálta" a havidíjas ülésfűtést, ezeket a kocsiba épített rendszereket a vásárlók kisajtolására (is) használják a gyártók, szánalmas...

2023. ápr. 5. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Lehet még kapni karburátoros autót, vagy csak számítógép által vezérelt befecskendezőset?
2023. ápr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Fú, figyelem a kérdést mert engem is csakis ilyen kocsik érdekelnek semmi más modern vacak ami letilt meg minden, csak a baj van velük. De szerintem ilyeneket már nem gyártanak:( nem erre van kereslet. Aztán ha eljön az idő amikor a használt autók is ezek a gépesített agyonmodernizált űrhajós akármik lesznek, akkor tömegközlekedésre váltok.:/
2023. ápr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
#2 Letilt, mert valami tönkrement, ami tönkretenné az egész motort, hát ilyet. Inkább majd felújítod a motort, minthogy megálljon az autó alattad és ne érj oda a tezsvírekhez... Kb. ilyen a logikád. Azért tilt le az autó, hogy ne tegyél nagyobb kárt benne. Aztán felmerül, hogy ami nincs benne nem tud elromlani, turbó és hasonlók. Aztán pedig nyafogsz, hogy nem megy az autó és sokat fogyaszt. Ha gyors autót szeretnél, jó fogyasztással, akkor a modern a jó. Ha csak közlekedni akarsz vele akkor régebbi injektoros szívóbenzint veszel. Karburátor mégis miben jobb szerinted? Folyton állítgatni kell, mégsem jó soha a beállítás, sokat fogyaszt, folyik, minden baja van. Injektor meg csak működik.
2023. ápr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Jó lenne még most is olyan autóval közlekedni, amiben minden "elektronika" látható, ha hiba van azonnal ott javítható (elosztó, gyújtás, trafó) és mehetsz tovább.

De a mai környezetvédő előírásoknak, az elfogadható fogyasztásnak, kényelemnek már nem felelnek meg, ezt el kell fogadnom.

Azért vannak túlzásba esések, pl. keréknyomás ellenőrző kötelező jelleggel új autóknál. Téli gumi fel, óbégat, kalibrálni kell és hasonlók..

Aztán akár egyszerű elektronikai hibák mozgás képtelenséget okoznak.

Az irányt nem kifogásolom, a túlzásokat igen..

2023. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
#bezzegazénidőmben #mindenjobbót #kimentavilágbóltankolnisekellett
2023. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

#5 Értem a viccet, de legyünk őszinték, ez az érintőkijelzős megoldás tényleg orbitális baromság. Ez nem azért rossz, mert "ami új az szar", hanem tényleg szar. Például én mondtam példának #1-ben a befecskendezést, jelezve, hogy visszafelé soha nem halad a technológia. Na de annak van értelme. Biztos van sok öreg szaki, aki a mai napig azon csámcsog, hogy régen milyen jó volt "tuningolni" a karbis autókat, bezzeg manapság... na de közben meg pozitívum az, hogy azonos lökettérfogat mellett másfélszer olyan erős a motor. Az 1.6 benzin nem 70 lóerő, hanem 120, például. Szóval aligha lehet szidni a technológiát, jó dolog az.


Na de az érintőkijelző... most komolyan, büntetik ezerrel a telefonozást vezetés közben (JOGOSAN!) erre mit csinálnak a gyártók? Beb*sznak egy nagy k*rva tabletet az autóba, hadd taperolja a paraszt. Középre persze, hogy teljesen le kelljen venni a szemét az útról. A gombokhoz nem kell odanézni, érzésre megoldható bármi. Ezeknél meg be akarod kapcsolni a klímát? Hát jó, vedd le a szemed az útról, főmenü, hűtés/fűtés almenü, görgess le, klíma be, húzd a csúszkát a kívánt hőmérsékletre, stb. Eleve sokkal tovább tart, mint megnyomni egy fizikai gombot, ami már önmagában is kontraproduktív, de ráadásul mindezt úgy hogy közben nem az úton van a szemed.


Erre nincs mentség és semmilyen pozitív indok nem létezik, ami létjogosultságot adna neki. Ez csak azért létezik, hogy modernebbnek tűnjön az autó és többet lehessen kérni érte. Én úgy betiltanám mint a szar. Rögtön azonnal kompromisszum nélkül nulla türelmi idővel.

2023. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél régi autót ha ez kell, nincs azzal sem semmi baj
2023. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Revolúcióbiológus ***** válasza:
27%
#5: Ez az érintésvezérléses klíma miatti picsogás jogos lehet mondjuk Amerikában, de Magyarországon az emberek többségének eleve nincs is klíma az autójában, mert nem tudja megfizetni. Vagy ha van akkor az lesz az első dolog ami elromlik és nem fogja megjavíttatani. De ha valaki komolyan gondolja ezt a technológia-ellenes kiáltványt akkor neki ott vannak az olyan autók, mint a Dacia Sandero, Fiat Panda vagy Toyota Aygo - kikapcsolod a központi kijelzőt és használod anélkül.
2023. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 nem a frászt nem.. Nyáron amikor jövök megyek, az az érzésem hogy én vagyok az egyetlen aki klíma nélküli géppel jár. :D :D
2023. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Neked találták ki a régi dízel merciket.... semmi elektronika :D
2023. ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!