Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2.0 PD TDI B5 Passat rángat,...

2.0 PD TDI B5 Passat rángat, nem húz, nehezen indul?

Figyelt kérdés

Az autó nem az enyém, de szeretném megvásárolni. Nagyon szép állapotban van és az ára, még ha motorcsere is lesz akkor sem sok. A fent említett problémát mi okozhatja? Testvérem a PD elemeket gyanúsítja azonban a korrekciók -0.5 és 0.5 között voltak. Ilyen súlyos problémákat nem kéne,hogy produkáljon ilyen jó értékekkel. Én kevésbé értek hozzá, de ahogy olvasgattam ilyen dolgokat a tandempumpa szokott csinálni. Egyszer le is állt menet közben az autó. Nem igazán akar kipörögni sem.

Sajnos elég ritka motorkódról van szó (BWG) , kevés adat áll rendelkezésre és nem igazán tudjuk mi lehet a baj.

Csak az üzemanyag rendszerrel lehet valami, ami azért könnyen orvosolható.

Volt szerelőnél és elvileg cseréltek tandempumpát, de úgy sejtem ez a csere csak szóban történt meg és elkérték a sok pénzt a tulajtól.

Tudna nekem segíteni valaki, aki esetleg jobban ért hozzá vagy találkozott már ilyen problémával netán ilyen motorkóddal?

A válaszokat előre is köszönöm!



2023. márc. 11. 00:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Te így hogy halvány fingod nincs ezekhez , ne vedd meg mert oltári sokat fogsz szívni vele.

Magyarul szándékosan szivatnak.

2023. márc. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézzétek át az élő adatokat! Nekem BMN-nél hasonlót okozott egy egyszerű kipufogó hőmérő. Amikor elment a jele, 1000 fokos jelet adott be, elment az auto ereje. Hibakódot meg nem dobott be.
2023. márc. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. Bayerische Motor Nimecky.🤣😂😅
2023. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. A BMN egy 2.0 PD TDI motorkód.
2023. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az autó az annyira jó állapotban van egyébként, hogy hihetetlen és nagyon tetszik is. Ismerőstől van és nem rossz indulatú egyébként. Még szerelőnél van az autó egyébként, csak ő sem tudja mi baja, szerintem nem is igazán ért ezekhez az autókhoz.

Csak tényleg egy karc nincs a kasznin, belül is újnak néz ki az autó, ami azért ritkaság a B5 passatoknál.

Ezért gondoltunk már olyanra, hogy elhozzuk így, ahogy van, egy kicsit kevesebbért és valami hozzáértővel megnézetjük.

2023. márc. 11. 11:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem túl népszerű vélemény , de markaszerviz? És amúgy hibakód van valami, olvastátok géppel? Lehet próbálna valamit mondani a masina csak ti nem halljátok meg :)
2023. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem ismerős lenne akkor tuti otthagynám egyébként , azt gondolnám nem azért van ilyen jó áron mert hülye hanem mert fél.
2023. márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Olvastuk géppel nem találtunk hibát. Valóban, ha nem ismerős lenne akkor már otthagytuk volna az autót. Így azért van bizalom, meg hát azért nem ingyen adják, de nem egy leharcolt passat, mint a legtöbb társa. Esztétikailag hibátlan, csak hát motorilag van ez a dolog. Jelenleg is szerelőnél van a tulaj pénztárcáján, tehát nincs mit veszteni. Csak hát így odavitte ahova akarta, szerintem egy jobban hozzáértő gyorsan megtalálná a hibát. Gondoltunk olyanra, hogy így elhozzuk kevesebb pénzért és mi elvisszük egy rendes szervizbe. Csak hát sose tudja az ember mekkora a baj.

Köszönöm a válaszokat! Nem tudunk mást csinálni mint várni, sajnos az nehezemre esik.

2023. márc. 16. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!