Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tegyek ajánlatot egy...

Hogy tegyek ajánlatot egy olyan autóra, ami nincs meghirdetve, hogy eladó?

Figyelt kérdés
Egy elég ritka modellről van szó, Toyota MR2 W20. Csak látásból ismerem a tulajt és nagyon tetszik az autó, főleg, mert tudom, hogy tavaly teljes motorfelújításon esett át ausztriában. A használtpiaci ára valahol 3,5 millió körül lehet, de nehéz belőni az árat, mert nagyon kevés ilyen autó van a piacon. Ennyit adnék is érte, de persze ha van rá lehetőség akkor szeretnék spórolni. Kezdésként ajánlhatnék mondjuk 2,5 millót, hátha szüksége van a pénzre és elfogadja? Vagy az már túl pofátlan lenne, és legyen inkább 3 milló?

2023. márc. 3. 05:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs meghirdetve, akkor valószínűleg nem áll szándékában eladni, legalábbis áron alul biztos nem. Főleg nem egy egzotikus autót, amit nem ingázásrsa használnak az emberek. Én személy szerint elküldenélek az anyádba egy ilyen ajánlattal. De azért probálkozhatsz, van kb 0.005% esélyed és csak azt kockáztatod, hogy anyukád csuklani fog.
2023. márc. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Ajánlatot tuti nem tennék rá, #1 jól leírta, hogy miért. Van ugye az a mondás, hogy "mindennek megvan az ára", de ha nem akarja eladni, akkor ez az ár sokkal magasabb, mint a piaci ár, szóval ha odaállítasz egy piaci áras ajánlattal, főleg ha az alattival, akkor valószínűleg elküld melegebb éghajlatra.


Egyszerűen meg kell kérdezni tőle, hogy tervezi-e eladni. Ha egyértelműen kizárja, akkor el kell engedni. Ha van rá némi hajlandóság, akkor el lehet kezdeni puhatolózni, hogy mennyit kérne érte, de ajánlatot még ekkor sem tennék. Mindenképpen ő legyen az, aki először kimond egy árat.

2023. márc. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem max 3 millióig menj le,2,5-nél 99% hogy elküld a pcsába,hozzáteszem jogosan.Túlságosan ne feszegesd mert kétlem hogy arra számít gyorsan el tudja adni,ez nem egy tömegmodell
2023. márc. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezd meg, mi bajod lehet. Hallottam róla, hogy valaki úgy vett meg egy autót, hogy azt se tudta kié, csak ahol parkolni szokott az ablaktörlő mögé tűzött egy cetlit, hogy ha eladná akkor hívja fel ezt meg azt a számot.
2023. márc. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Először kérdezd meg hogy a közel jövőben nem szándékozik-e eladni.

MAjd mond rá valamit.

2023. márc. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem is hirdetik, de te akarnál a piaci ár alatt 30-40% ajánlatot adni?

Ha szerencséd van, csak szimplán kiröhög.

Egyébként pedig kérdezd meg, hogy eladná-e esetleg, ha igen a válasz, akkor kérdezz rá az árra. Hátha ő mond valamit, ne lepődj meg, ha piaci ár fölé lő vastagon.

#1,2 jól leírta. Itt ő diktál, nem te. Az alku inkább mehet felfelé, mint lefelé.

2023. márc. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha nincs meghirdetve, honnan tudod, hogy el akarja adni? Az összegekkel való dobálózás helyett, ha látásból ismered szólítsd meg, mond el neki mennyire tetszik neked az autója és kérdezd meg, hogy nem gondolt-e még eladásra. Ha azt mondja hogy esze ágában nincs megválni tőle, akkor felesleges alkudozni. Szerintem ez a legkulturáltabb módja ennek.

Ha meg mégis el akarja adni és ennyire rendben tartja, felújította, akkor valószínű tisztában van az értékével és nem fogja áron alul adni neked.

2023. márc. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%
legye öccá forin
2023. márc. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Több mint valószínű hogy nem fogja eladni, az eladásra szánt autókat nem motor generáloztatják. Valószínű hobby autó és a szeme fénye.
2023. márc. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 NTBS ***** válasza:
75%
Szerintem élőben. De 3 milliót azért adj érte.
2023. márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!