Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire időigényes b kategóri...

Mennyire időigényes b kategóriara a BA1 megcsinálni? És mennyire nehéz, ha már az ember egy ideje vezet? A motoroknal is ha automatán teszem a jogsit le, cska azt vezethetem?

Figyelt kérdés

Igazából egy kis choppert szeretnék, 125 bőven elég, hogy párommal nyáron kicsit motorra pattanjunk.

De nem szeretnék sok időt tölteni a tanulással.


A kérdés másik fele arra vonatkozik.

Már rutinos sofőrként mennyire nehéz újra betartani a sok felesleges dolgot, amíg tanul az ember? Én csak attól félek, hogy ezek nem mennének.


2023. jan. 31. 09:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Elég gyorsan megy.

Az meg, hogy rutinos sofőrként vissza kell hozni az emlékeidbe olyan szabályokat amikkel nem találkoztál a KRESZ vizsgád óta, annyira nem rossz, mint nulláról kezdeni. Azért a KRESZ nem egy agysebészet, egyszer kell megint megtanulni és levizsgázni aztán kész.


Másik dolog hogy az A1 a 125cm3 motorokat takarja. Nincs korlátozás hogy váltós vagy sem, ha jól tudom A1-en is van váltós tanulómotor de erre nem vennék mérget ma már (én sosem csináltam, egyből korlátlanra mentem és azt sem mostanában, de tudom milyen az A1B, nagyon gyorsan megvan). Viszont 125cm3 méretben:

1) Nincs olyan motor ami pályatempót akár csak egy emberrel is tudna tartani kényelmesen, ahhoz túl gyenge.

2) Két emberrel már tényleg csak sétamotorozásra jó.


Ha nem akarsz vele nagyon nagy távokat menni, csak a környéken szórakozni, arra jó persze, gyorsan le lehet tenni B-re. De a tényleg élvezetes motorozás A2-nél kezdődik szerintem.

2023. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!