Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vétel pillanatában, amikor...

Vétel pillanatában, amikor azt mondják, hogy sérülésmentes, pedig látsz rajta min 1 újra fényezett elemet, megvennéd? Vagy attól vennél aki korrekten elmondja, hogy 3 elem volt fújva, de a fő részei nem sérültek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 26. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vennék olyantól aki hazudik, viszont szinte alig találni olyat aki nem hazudik, csak nem veszed egyből észre.

Szóval mindegy, hogy kitől veszed a lényeg, hogy nézze át egy hozzáértő.

2023. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tök lényegtelen, nem kell elhinni semmit, amit az eladó mond, mert általában vagy kamu vagy rosszul tudja.
2023. jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:

Itt nem az a lényeges kérdés, hogy az eladóra kitűznéd-e a becsületrendet.

Az autót meg kell vizsgálni, függetlenül, hogy mit mond az eladó. Ha az elemen a festékvastagság egyenletes, akkor lehet hogy csak egy karc miatt újra fényezték.

Ha vastag glett van rajta, akkor be is horpadt.

Ha a karosszéria rései nem egyenletesek, a nyúlványok hegesztettek/torzultak, a karosszériacsavarok sok helyen meg voltak bontva, akkor az autó karambolos volt.

2023. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az hogy melyiket veszem meg azt egy állapotfelmérés döntené el és nem az erkölcsi normák.


Bár nem védeni akarom aki hazudik, de ebben az országban mindenki aprópénzért csodát akar. És ott próbálja hülyére venni a másikat ahol csak tudja, a vevők is hülyének akarják nézni az eladót nem csak fordítva.


Egyszer mondtam egy vevőnek, hogy volt törve a lökhárító egyszer, a válasz; hát igen azért látszik…. Amikor meg bemondom hogy az egy zsír új gyári lökös rajta a régi ott van a garázsban meg hirtelen lesápadt és hebegett habogott.

2023. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mikor használt kocsikat néztem, az esetek 90%-ában az agyondicsért autók teljesen másképp néztek ki a valóságban. Egy idő után megtanulja az ember, hogy amit leírnak, abból gyököt kell vonni. Tisztelet a kevés kivételnek!

Egyiket se venném meg szívesen. Le lehet hurrogni, de többek között ezért vettem legutóbb új autót. Igen drágább és lehet jönni az értékvesztéssel, a kapun kihajtással, meg az ülésbe szellentéssel és amiket még fel szoktak hánytorgatni. De legalább biztosra vehetem hogy később sem jönnek elő az ilyen elsunnyogott meglepik.

2023. jan. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5


Egyetértek. Sokáig mi is nézegettük a használtakat, igyekeztünk jókat venni, de a végén szinte mindig a ráfázás van, mert a használt, az használt, felesleges ezt körbemagyarázni. Így inkább mi is újat veszünk. Persze, lehet, hogy ez így drágább, de nem érdekel, legalább nem kell azon izgulnom, hogy mikor könyököl ki alólam a nyaralás alatt.

2023. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én tuti nem vennék hazug eladotol. A mostanit mikor néztem volt nálam minden, de először tettem az átlagos hülyét, kíváncsi voltam mit mond. Nem is kellett kérdezném, magától hamar elmondta, hogy a jobb hátulján volt egy apró sérülés, pedig simán elhallgathatta volna, mert egyáltalán nincsen nyoma. Utána előkerültek a játékszerek, amit elmondott az úgy volt és nem volt semmi, amit elhallgatott. Amit mondott hogy cseréltek, pl. vezérlés, az valóban megtörtént, kilométer valós, festékréteg gyári, a jobb hátulján volt 150 mikron egy pici foltban a sérülés helyén, szóval az is normálisan lett javítva. Meg is vettem, ritka jófejek voltak. Ha csak az emberek fele ilyen lenne...
2023. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nem a vétel pillanatában derül ki. Szóval el sem jutnék a vételig, ha sérülésmentesnek hazudja a sérült autót.
2023. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!