Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik ilyen megbízhatósági...

Létezik ilyen megbízhatósági verseny?

Figyelt kérdés
A kérdés elején szeretném tisztázni hogy elméleti kérdés, tudom hogy egy ilyen versenyautó építése milliókba, tízmilliókba legalább kerül, és azt is hogy trélerezni kell őket. Viszont ahogy néztem itt nálunk mindegyik ilyesfajta hosszútávú verseny rallycross autóknak van és jórészt vagy teljesen murvás pályákon zajlik. Nincs itthon megfelelő pálya vagy csak nincs rá igény? Néztem európa többi részén is de ott meg a méregdrága gyári csapatos versenyek vannak jórészt. Amerikában létezik a Lemons nevezetű amatőr 24 órás verseny ahol egy költséghatárba kell beférnie az autónak (kivéve a biztonsági elemek) azok a versenyek végig aszfalton történnek.

2022. dec. 18. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Motoros, vagy robogós ilyen volt itthon is már több asszem.
2022. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%

A kulcsválasz a kérdésedre a sebesség. Hiába van pálya, ha aszfalton mennének amatőrök kétes műszaki állapotú járművekkel akkor 200-220 km/h-nál igen nagyokat esnének, egymás után hordanák ki a hullazsákokat a mentők a pályáról, plusz a szervezőnek is csillagászati összeget kéne a végén fizetnie a rengeteg leamortizált energiaelnyelő szalagkorlát javításért.

A faluszéli sárdagonyában ahol nincs 50 méternél hosszabb egyenes ehhez képest nekimegy a hülyegyerek a gumibálának, fejreáll 20-al és nem lesz semmi baja még akár bukócső nélkül sem.

Egyébként márkaklubbok szoktak szervezni 24 órás versenyeket pl. Citroen Kacsáknak vagy VW Bogaraknak.

2022. dec. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Itthon is van ilyen 24 órás verseny, amatőr illetve kicsit több pénzzel rendelkező jelentkezőkkel.

Nyírádon, kecelen, dömsödön szokták szervezni, van is weboldaluk.


[link]

2022. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pont ezekre gondoltam a kérdésemben, ha például elolvasod a 2. mondatomat.
2022. dec. 18. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!