Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Trabantban mi kerül 1...

Egy Trabantban mi kerül 1 millióba?

Figyelt kérdés

2022. dec. 15. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Lehet színarany a felni.
2022. dec. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Trabantya válogattya. Lehet szép állapotban megóvott, akkor az. Vagy igényesen felújított, akkor az. Vagy ebbe ült be David Hasselhoff, akkor az.
2022. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
#2 Felőlem aztán ülhetett benne akárki és lehet akármilyen gyűjtői darab, ingyen sem kellene. Egy guruló talicska.
2022. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

A németek elkezdték felvásárolni a "retró" járműveket. Trabant, Wartburg, Simson... mindet aranyáron lehet árulni, mert a német kérdés nélkül kifizeti. Ráadásul korukból adódóan eleve ritkák, a gyári állapot még ritkább, a JÓ gyári állapot meg "tű a szénakazalban" kategória. A ritkaság is még rátesz egy jó nagy lapáttal az árra.


10 évvel ezelőtt 80 ezer környékén dobálták felénk a Simsonokat, most meg 500 ezer az ALJA.

2022. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
3 Na hát akkor nem te vagy a célközönség. Nekem ingyen simán kéne, fél milláért biztos hamar elmenne amit egyért árulnak.
2022. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

Neked semmi.

Megjegyzem, nekem sem, de a veterán korú autók gyűjtői között lehet van, akinek megér annyit, bár az, hogy annyiért feltették a hirdetést, nem jelenti azt, hogy meg is veszik.

A Trabantokat az utóbbi időben a németek elkezdték "haza vinni", aminek komoly árfelhajtó hatása lett, viszont nem mindegy az hogy milyen állapotban is van az a Trabant, csak ezt nem minden eladó tudja, és olyan roncsokat is hirdetnek irreális áron, ami jelenleg inkább bontóba való.

Az évtizedek haladtával változik a helyzet, az '50-es, '60-as évek megmaradt autóit már tízmilliókért lehetne megvenni, némelyik árából több prémium kategóriás új autót is vehetne a veteránozó, de náluk más a szemlélet, és aki azt nem látja át, nem is fogja megérteni, hogy mi kerül egy Trabantan egy millióba, de van Wartburg másfél millióért, Skoda öt millióért, Triumph húsz millióért, stb - a mostani technológiához mérten, mind elavult, de ritka, és drága.

2022. dec. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Pár éve egy normál jó állapotban levő 2.5 milláért kelt.
2022. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
Miért? te mennyiért tudsz makulátlan állapotút, kérdező?
2022. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Egy-két dolgot tisztáznék.

Én szívesen birtokolnék egy Trabantot, és nem is azt várom, hogy 10 rugóért adják, de 1 milkó az szerintem kicsit sok. Nekem (3 havi keresetem sem fedezné).

Arról már hallottam, hogy a németek mostanság rákaptak a Trabikra, de akkor miért nem német oldalon hirdeti? :)

Emellett két problémám van még. Egyik, hogy hiába a(z elvileg) patika állapot, egy ilyen korú autónál, ami fénykorában sem volt a megbízhatóság mintapéldánya, eléggé lutri a dolog, lehet 1 hét után lerobban.

Másrészt meddig lehet még vele közlekedni? Mert a Trabant minden csak nem környezetbarát.

2022. dec. 15. 18:12
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

Egy negyven éves trabi amit alig használnak még mindig környezetbarátabb mint az akkugyártás, meg a sok elektronikai hulladék az 5 éves korukban kidobált mai villanyszemetek maradékaként. nem beszélve a gyártási folyamatokról.


Szóval egy 40 éve legyártott trabi csak annyit szennyez amennyit füstöl.

2022. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!