Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy cross motor mennyire...

Egy cross motor mennyire szerviz igényes? Az enduro jobb választás lehet?

Figyelt kérdés

Gyerekként volt 90-es és 125-ös 4 ütemű yamaha cross motorom.


Biztos vagyok benne, hogy rendszeresen nyelezve volt és naponta 6-8 órán át le sem volt állítva.

Olajcserét max 2 évente csináltunk rajta egyszer, és sosem volt semmi baja.


Minimum belement heti 20 óra, havi 80, évi legalább 150-200 óra.


Így 15 év után, hogy letettem a motort gyerekként, újra megjött a kedvem.

Beleolvastam a témába, meg körülnéztem a piacon, és látom, hogy 100 üzemórás új motorokon is dugattyút cseréltek már, meg ilyenek…


Hogy lehet ez?


Illetve olvasok ilyen 10 üzemórànkénti olajcseréről, meg lánc, lánckerék, szűrő, stb.


Yz250f vagy kawasaki kx250f a cél, de kicsit eltántorítottak ezek a leírások.

Tényleg ennyire foglalkozni kell ezekkel?


És ugyan ezen motorok enduro változataiban is ugyan ez a blokk van?

Vagy azok tartósabbak?


Mindenképp valami cross gumis pályamotort szeretnék, 4 üteműt és max 1.5 millióig.


2022. nov. 22. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A rendszeres karbantartás igen fontos minden járműnél.

Az, hogy ritkán, évek múltán van csak olaj cserélve nincs jótékony hatással rá (nem sorolom fel az okokat).

Lehet venni nem üzemórás motorokat, amik a világból kimennek (és vissza is jönnek).

Két külsőleg ugyan olyan motor és motor között is van különbség. Ebbe sem mennék bele részletesebben.

Válaszd ki a Neked szimpatikust, olvass utána, és tartsd be a gyári szerviz intervallumokat (a böngésző feldobott egy javítást az egyik szóra, mondom itt hagyom csak úgy Nektek: neokonzervativizmusokat).

Persze a fórumokon általában jobban élik ezt a témát, és ha a gyári 25 üzemóránkénti olajcserét javasol, de mindenki is 10-15-re esküszik, akkor jobb előbb ledobni róla az olajat (használat függő, stb).

2022. nov. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Melyik az a motor, ami cross, újabb típus, és nem üzemórás?
2022. nov. 25. 09:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!