Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másnak is feltűnt hogy az...

Másnak is feltűnt hogy az összes Suzuki S-Cross gyárilag LED-el szerelt fényszórója vakít?

Figyelt kérdés
Akárhányszor jön szembe, de még nappal is vakít az S Crossok gyári LED fényszórója. Más típusnál nem tűnt fel csak ennél. :D Rohadt irritáló mikor sötétben jön szembe és semmit sem látok.

2022. okt. 30. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Én már évek óta figyelem, hogy pl kanyarban ahogy változik a világítási szög, mindig más színűen világít. Gondolom japánék rádobták a leggagyibb fényszórót amit éppen hogy át tudtak lökni a típusjóbáhagyáson, a fő szempont az volt hogy olcsó legyen :D
2022. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem csak azé! Nem tudom milyen hobbyterepjáró, de a nappalifénye 5-6 sorból álló különböző hosszúságú LEDsorból áll, piramis elrendezésben. Egy ilyen jött mögöttem, és annak is nagyon vakított a lápája. Ráadásul korábban egy ilyennel találkoztam, sötétben, mert elfelejtett tompítottat kapcsolni, a LEDsor meg majd kiégette a szembejövők szemét, mert ugye ilyenkor maxon világít. Persze hátul meg semmi fény.
2022. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Közben megtaláltam, hogy Hyundai Tucson,

[link]

2022. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Mind1 már csak ócsó legyen meg led mert hát ugyi az a menci.
2022. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a suvokra jó magasra szerelik a lámpát, a led fénye pedig jobban vakít. Egy alacsony autóban ülve ez tényleg nagyon zavaró lehet. Amióta nem ültetett, sportos kocsival járok, nem zavar annyira. Az automatán sötétedő belső tükör is áldás ilyenkor.

Nekem az a gyanúm, hogy a szabványok, előírások nem követték le megfelelően ezeket a fényforrásokat.

2022. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Farkas999 ***** válasza:
A ledeséknél általában a tompított fényszóró magasságállítása automatikusan történik. Egy emelkedőn szemből érkezőnek, illetve egy bal kanyarban ez tényleg zavaró lehet. Az SX4-en a tompított erős, foltmentes, vakító fényt bocsát ki, de nekem nem szoktak villogni.
2022. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Alacsony autóban ülve az összes qva suv vakít!!!!


Minek villogni? Nincs értelme... én csak szidom őket és kész :D

2022. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Érdekes a kérdés, amikor a kérdező még a nappali menetfényt sem tudja megkülönböztetni a fényszórótól. Megint a szokásos kérdésbe csomagolt frusztráció, utálja a LED-es autós fényforrásokat, utálja a Suzukit, meraznemótó, bezzeg a nagykorú négykarikásfócvágen, az igen, és a kettőből összegyúrt egy kérdést... gratulálok.
2022. okt. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem a Suzukit utáljuk, hanem a gyászos led fényszórókat. Meg akkor is égetik ha nem kell.
2022. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
#8: ki beszél itt nappali menetfényről? Végig a tompított fényszóróról volt szó, és igen, az új Suzukik úgy vakítanak, mintha kötelező lenne nekik. Itt egyedül te vagy frusztrált (meg én, amikor egy S-Cross jön szembe/mögöttem...).
2022. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!