Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért érdemes egy autót...

Miért érdemes egy autót oldtimernek regisztrálni? (ha adottak a feltételei)

Figyelt kérdés
2022. okt. 9. 01:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb lesz hozzá minden kötelező.
2022. okt. 9. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Nincs gépjárműadó, olcsóbb a kötelező, 5 évente kell csak műszakizni.
2022. okt. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit kettes ír + a flexelés hogy OT-s a rendszámod.
2022. okt. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem az 5 éves műszakit már eltörölték. Sokáig valóban így volt, de néhány éve mintha változtattak volna ezen.


Oldtimer minősítés csak akkor éri meg, ha csak kiállításokra hordod.


Nekem van egy 37 éves autóm, napi használatra. Néhány éve rákérdeztem erre az egészre, de akkor nekem azt mondta ismerős, hogy OT-nél limitálva van az éves futás valami 5000km-ben, az ezen felülit igazolni kell, hogy kiállításra vagy bemutatóra vittem.

2022. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Én idén adtam el a 44 éves autómat. A fényezés nem volt csillivilli, de nem rohadt, minden gyári volt rajta. Vigyáztam is rá, de azért nem annyire mint valami múzeumi kiállítási tárgyra. Nem kiállításokra jártam vele, de ilyen korú autó nem is napi rohangálós volt. Az év 5000 km-be vígan belefértem volna különösebb spórolás nélkül. Az OT nálam is felmerült. De igazából a fizetni valók nem voltak horribilis költségek. Biztosítás: 10.000 Ft/év. Adó: 4600 Ft/év. Összehasonlításul a másik tök átlagos 1.6-os, 4 éves autómra az biztosítás 50.000Ft körül van B10-ben, az adó valami 38.000. Ehhez képest az öreg autóra nudli volt! Nem szórakoztam az OT-vel.
2022. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még mindig 5 évig érvényes a műszaki OT-s autóra, ami szerintem a legnagyobb előny az OT-t illetően.


Egy öreg autónál annyira alacsony a biztosítás meg adó, hogy amiatt tényleg nem érdemes OT-re váltani.

2022. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!