Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen is szoktak/lehet motorozni?

Télen is szoktak/lehet motorozni?

Figyelt kérdés
Nem fagyosak csúszósak az utak? nem veszélyes mondjuk városon belül?
2022. szept. 17. 18:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Itt ahol én lakom nekem az az észrevételem hogy az elmúlt telek is elég enyhék voltak, nem esett olyan látványos hó, járható voltak az utak, és szinte majdnem egész télen pluszba volt a hőmérséklet
2022. szept. 17. 18:12
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemigazán javasolják télen a motorozást, mert bárhol lehetnek lefagyott részek az aszfalton még ha amúgy plusz is van. Meg én azt tapsztaltam, hogy 16 fok alatt már nagyon hideg tud lenni a motoron, pedig van motoros, béléses ruházatom.
2022. szept. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mikor 17-18 voltam, szakadó hóban, sűrű ködben, mínuszokban is kimentem a Simsonnal csapatni. Kabát alá újságpapír, dupla kesztyű, dupla nadrág.

Ma már, öreg fejjel inkább nem. Még esőben sem. Sőt, ha nem esik de eshet... Inkább autózok.

2022. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esőben tudok nagyjából biztonságosan, lassabban motorozni, mert sosem tudhatom, mikor jön egy zápor, ezért kezdőként direkt kimentem, amikor lógott az eső lába, hogy tapasztalatot szerezzek. Amikor már novemberben nyálkásabb az út, és fázom is a motoros kabátban két kesztyűvel, akkor rég ideje eltenni télire a gépet. Idén is október elején még elmegy egy szervizre, onnan meg szépen a garázsba, ennyi volt az év.
2022. szept. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Régen egészen addig motoroztam, amíg le nem esett a hó vagy jég (MZ 250). Azóta eltelt több mint 30 év, most meg alig bírok menni az ízületi gyulladásaim miatt. Nem állítom 100%-ra, hogy a motorozástól van, de azért elég nagy az esélye. Persze akkor még komolyabb védőruha csak egy bőrnadrág volt jégeralsóval.
2022. szept. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, nem szoktak.
2022. szept. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet csak meg fogsz fagyni
2022. szept. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, csak hülyeség.

Amúgy a csapból is ez folyik, hogy milyen enyhék a telek. Holott pont a legutóbbi tél elég kemény volt, igencsak sok hóval. 15 éve nem volt olyan, hogy karácsony mindhárom napján 10 cm feletti hó legyen. És figyeld meg, most milyen kemény tél lesz, a gázárak mellett.

2022. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!