Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2007-és évjáratú autó...

Egy 2007-és évjáratú autó mennyivel megbízhatóbb egy 2003-asnál? Érdemes drágábban megvenni az újabbat vagy az a pár év már nem számít?

Figyelt kérdés

2022. szept. 2. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
2003as 1 gazdás autó jó döntés , 2007es 10 gazdas autó megvétele borzalmas döntés
2022. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kor épp ugyanúgy nem számít, mint a futásteljesítmény. Például láttam már olyan 120 ezer kilométeres autót, amit SOHA nem vettem volna meg pusztán emiatt, pedig eddig mindkét autómat 155 ezer körül vettem. Mert a 120 ezres autó 2 éves volt...


Nem a random számok számítanak, hanem ami mögöttük van. 2003 vagy 2007... értelmetlen kérdés. A helyes kérdés az, hogy hogyan voltak használva, tartva, karbantartva és mindezek következményeként milyen állapotban vannak most.

2022. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Állapottól függő.

Az autók is öregszenek már a puszta létezésüktől, lehetne mondani, hogy egy fiatalabb autót még kevesebb káros behatás ért, mint egy idősebbet, de a gyakorlatban ez sokszor nem igaz.

A fiatalabb állhatott kint a tűző napon, hóban, fagyban, használhatták rövid távokon, városi rohangálósnak, az idősebb példányt meg lehet garázsban tartották, hosszabb távokat mentek vele, de közben átmelegedett a motorja.

Számtalan variáció létezhet, a gyártás éve egy adat, amit figyelembe kell venni, de nem törvényszerű, hogy a fiatalabb autó a jobb választás.

2022. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Abszolút nem számít.Sok 90-es évek beli megkímélt kocsi megbízhatóbb,mint akár egy pár éves agyon elektronikázott,fogyasztói társadalom számára gyártott műanyag tömeghulladék.

De egyébként használatfüggő.Pár éves céges autót hamar tönkre lehet tenni,de egy öreg autóra ha vigyáztak,a mai napig is teljesen jó lehet.

mellesleg amit írsz, 17,vagy 19 éves kocsiknák már tök mindegy.

Nekem pl,egy 22 éves VW T4 Transporterem van és teljesen jó,mert vigyázva volt rá,de ugyanilyen típussal tele van a bontó,mert csak gyilkolták és nem vigyáztak rá.

Szóval ez ilyen dolog....

2022. szept. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez megint egy olyan adat ami nem számít ilyen helyzetben. Vagyis csak minimális mértékben. Ugyanis sokkal jobban függ a típustól, a karbantartástól, esetleg a vezető szokásaitól, hogy milyen lesz az autó. Van 2007-es tönkretett, nem karbantartott autó és 2003-as nagyon jól tartott, hibátlan. Állapotot vegyél, ne adatokat.
2022. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!