Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv: véletlen el felejtettem...

Valaki0012638339 kérdése:

Üdv: véletlen el felejtettem ki engedni a kézi féket s ugy mentem jo pár kilométert s utána vettem észre de ugyan ugy tudtam vele menni . Megálltam s égett szagot éreztem . Lehet valami nagyobb következménye ,baja ?

Figyelt kérdés
Ja és mielött bárki le irná igeen tudom igen bénának kell lenni ehhez ..( friss jogsis vagyok)
2022. aug. 24. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fékbetét/pofa felülete elég jó eséllyel megégett. Ez nagymértékben csökkenti a fékhatást, úgyhogy inkább nézesd meg.
2022. aug. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha égett szag volt, akkor nem igaz hogy ugyan úgy ment az autó, mert az fogta rendesen.
2022. aug. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól foghat a féked ha pár kilométert tudtál vele menni.
2022. aug. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:

Túlmelegedett a fékpofa. Lehet, hogy egy vékony "megégett" réteg is keletkezett rajta, de ez nem biztos.

Csinálj egy nagy fékezést olyan helyen, ahol senki nincs a közeledben. Gondolom van ABS-ed. Ha a kocsi jól lassul és nem húz oldalra, akkor nyugodtan közlekedhetsz tovább.

Ha van megégett réteg, akkor az majd fokozatosan lekopik. Addig (mondjuk 1000 km) tarts egy kicsit nagyobb követési távolságot.

Ezt csinálnám én. Ha óvatosabb tipus vagy, menj el egy fékhatás mérésre.

2022. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg, hogy 50-ről intenzívebben lassítasz, miközben csak gyengén fogod a kormányt; ha oldalra húz, akkor nézessed meg a féket, máskülönben használhatod tovább.
2022. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ugyan ugy fékez mint eddig s nem is húz oldalra csak meg ilyedtem amikor ereztem azt a szagot . Csinàltam egy fék probát s ugyan ugy le lassult ahogy kell .
2022. aug. 25. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!