Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek nem lesz baj?

Tibi930918 kérdése:

Szerintetek nem lesz baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok vettem olajat a kocsimba és 5w-40 van benne de én véletlen 5w-30-at vettem.csak utàn szeretném tölteni mert kivillant a làmpa szerintetek beleönthetem?

2022. aug. 9. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lesz baja. Sőt ami zabálja az olajat abba bármi mehet ami olaj halmazállapotú.
2022. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki úgy használja az autóját, hogy "rátöltök mert kivillant a lámpa", annak fölösleges az 5/40 és az 5/30 közötti minőségi különbségen aggódni. :)
2022. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előzőekkel egyet értek. Szűrd le a vasárnapi használt sütő olajat és jó az bele.
2022. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom a rosszindulat meg van bennetek is.....ma villant fel a olajlàmpa és el fog menni szerelőhöz
2022. aug. 9. 22:15
 5/9 krwkco ***** válasza:

Általában nem az a döntő, hogy milyen olaj van benne, hanem az, hogy mit ír elő a gyár. Viszkozitás, terhelhetőség, hamutartalom. De mindez egyben benne van a gyári spcifikációban. Ha olajat cserélsz, akkor azt kell figyelni.

Most viszont feltehetően az a kérdésed, hogy keverhető-e a kétféle olaj. Utántölthetsz-e ha hamarosan amúgy is olajcsere lesz.

A válasz igen. Az 5W40 és 5W30 keverhető. Akkor is, ha az egyik mondjuk szintetikus, a másik meg csak félszintetikus. A keverék nagyjából a kettő közötti tulajdonságú lesz és ez rövidtávon (akár a következő olajcseréig) nem okoz gondot.

2022. aug. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nincs itt semmi rosszindulat, csak több válaszadónak azonos a véleménye ebben a kérdésben.

Mégpedig az, hogy aki figyel az autójára, annak nem szokott "csak úgy" kivillanni az olajlámpa.


/#2 voltam/

2022. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 veterán vas ***** válasza:

Ha időnként megnéznéd a szintet, akkor sosem lenne ilyen problémád.


Különben ha két különböző olajat keversz, akkor üzemmeleg állapotban a leggyakoribb hiba a habosodás, és mint tudjuk a "hab" nagy része levegő.

Na most a levegő kenőképessége...... háááát, nem az igazi.

Ez a baj.

2022. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7esnek szia nem vagyok egy műszaki zseni a kocsit most vettem még júliusban és most volt egy pàr hete a nagyszervíz ezért se néztem meg az olajat se csak mentem dolgozni és meglàttam ezt egyből aggódni kezdtem mert az ilyen dolgokra nem szeretek vàrni van egy motorom is az is minden jót megkap ami rossz volt és ki kellett cserélni mind a gyàrit kapta meg.
2022. aug. 10. 20:28
 9/9 anonim válasza:
Akkor az mondjuk baj, hogy nem rég volt szerviz.... Ezt mondom totál laikuskent
2022. szept. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!