Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom elcserélni az...

Hogyan tudom elcserélni az autómat? Milyen papírok kellenek hozzá, milyen szerződést kell írni? Hogy van ez a közjegyzői okiratos dolog?

Figyelt kérdés
Árulom az autómat, melyen hitel van. Valaki odaadná érte az autóját, egy az egyben, nem kellene egyikünknek sem fizetnie.
2010. szept. 21. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

ha hitel van még rajta első az, hogy felkeresed a hitelt nyújtó intézetet, bankot, és a tulajdonjog átruházása előtt, törleszted a fennáló tartozásodat!

uis hitelre vásárlolt gépjárművet addig nem adhatod, cserélheted el, míg az utolsó részletig ki nem egyenlíted a hitel tartozásod!

2010. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség!

Akivel elcseréli átvállalja a hitelt!

2010. szept. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az utolsónak van igaza, van átvállalási nyilatkozatom a banktól, melyet az átvállalóval kitöltetek. Ezzel tisztában vagyok. Csak a szerződéseket nem tudom, hogy milyent kell kitölteni.
2010. szept. 21. 12:57
 4/6 anonim ***** válasza:

na ne már!

úgy érted, hogy a bank, csak úgy egy nyilatkozat alapján megítéli, hogy hitelképes-e a hitelt átvállaló személy???

..ne röhögtess!

(ilyen "bizalom" a mai bankszektorban, nem létezik, ill. nem ismert!)

2010. szept. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, nyilván elvégzi a hitelvizsgálatot. De miért gúnyolódsz, mikor nem vagy tisztában a dolgokkal. Hidd el, ennek már utánajártam!
2010. szept. 21. 20:45
 6/6 anonim ***** válasza:

semmilyen papírt nem kell írni!

bementek a vásárlóval együtt, a helyi (de lehet az országban bármelyik) közjegyzőhöz, és előtte megkötitek az adásvételi szerződést, amit ő okmányban rögzít és ellenjegyez.

(így utóbb semmi nem lesz megtámadható, ha valaki vissza akarna lépni a megkötött üzlettől)

2010. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!