Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 1 kézzel vezetem a motort,...

Ha 1 kézzel vezetem a motort, megállíthat a rendőr ez miatt?

Figyelt kérdés
Természetesen csak egyenes útról beszélek.
2010. szept. 21. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy milyen az út veszélyeztetsz.
2010. szept. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

@00:18

Ennyi erővel ha nem 10 óra 10 percnél fogod a kormányt, akkor is megállíthat...

2010. szept. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ennyi erővel ha nem 10 óra 10 percnél fogod a kormányt, akkor is megállíthat..."



EZ azért nem ugyanaz: ha az autó kormányát KÉT kézzel fogod, akkor teljesen mindegy, hogy hol, biztonságosan tartod (egyébként ez a 10 óra 10 perc csak MO-on szokás, külföldön nem igy tanitják), viszont ha egy MOTORT EGY kézzel fogsz, akkor a legkisebb egyenetlenségnél elszállsz, mert egy kézzel nem lehet megtartani ilyen esetben a kormányt - ez a fizikából adódik.

2010. szept. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

@7:16


Igazad van! Nálunk sem 10 óra 10 percnek tanították, hanem tíz perc múlva kettőnek. (Szlovákia)

2010. szept. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ennyi erővel akkor irányjelző nélküli motoron soha ne adj karjelzést, mert ahhoz el kell engedni a kormányt
2010. szept. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

8:56-os: Tényleg ennyire nincs eszed? Ha irányjelzést ad, akkor el kell engedni a kormányt, de az csak aránylag rövi idötartam, és a kérdez NEM erre volt kiváncsi,hanem ha tartósan egy kézzel vezet.


A szlovák válaszolónak meg: Németországban a kormányt ott fogod, ahol NEKED kényelmes, akár alul is lehet, nincs olyan szabály, hogy két osztással jobbra meg balra a felsö középtöl.

2010. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem állíthat meg.. Évek óta így vezetek ha lassan megyek max 70 el akkor mindig egy kézzel szoktam. Bal kezem meg csípőre.. Több száz kilométert ki se bírsz kétkézzel. De ha ugy van akkor szoktam 0 kezezni is. Lejtőn pl. bennvan 6. ban a moci, motorfék meg tartja a sebességet.


Szerintem akik eddig hozzá szóltak nem is motoroznak.

2010. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!