Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy történik a motoros...

Hogy történik a motoros jogosítvány szerzés?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék motoros jogosítványt, csak még nem volt alkalmam elkezdeni, és még több kérdés is felmerült bennem ezzel kapcsolatban. Ezeket a kérdéseket így feltenném ide, és megköszönöm a válaszokat.

1. Mennyi idő körülbelül egy motoros jogosítvány megszerzése? (A1 vagy A2)


2. Olvastam, hogy az A2-est 17 és fél évesen el lehet kezdeni az elméleti részt csak. És hogy ugye a motoros jogosítványt azt október és talán április között nem lehet letenni ezért úgy gondoltam hogy célszerűbb lenne nekem az A2-est letenni, és úgy használhatok A1-es jogsira való motorokat is (125 köbcentiset)? Mivel ez így pont jól jönne ki, mert az elméleti rész alatt betöltöm a 18. életévemet ha áprilisban lehet kezdeni.


3. Az igaz, hogyha rendelkezek B2-es autós jogosítvánnyal, akkor kevesebb elméleti/kresz órát kell vennem? És az autóra a jogosítvány mennyi idő? (Mivel gondoltam hogyha augusztus/szeptembertől el tudnám kezdeni autóra a jogosítványt, akkor április környékére le tudnám tenni, és így pont összeérne a két tanfolyam időpontja, bár ez még nem biztos mert pont abban a tanévben érettségizek)


4. És a motoros jogosítvánnyal ugye tudok crossmotorral is közlekedni az utcán? (Nyilván rendszámmal meg minden fontos dolgokkal amik szükségesek hozzá)


5. A2-es jogosítvánnyal hány köbcentis motort vezethetek?



Előre is köszönöm a válaszokat, ha még valamivel kapcsolatban bizonytalan vagyok, csak épp most nem jutott eszembe, felteszem a kommentekben.



2022. júl. 5. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1 pár hónap. Szabadidő függő.

2 A2vel bármilyen maximum 48hp-s motort vezethetsz.

3 a motoros KRESZ nem váltható ki az autossal. Ugyanannyit kell tanulni.

4 crossmotorral nem, hiszen annak nincs lámpája, rendszama, stb.

De egy enduroval igen.

5 nem a kobcenti a lényeg, hanem a teljesítmény.

2022. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszt
2022. júl. 5. 22:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!