Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan limuzin Magyaror...

Létezik olyan limuzin Magyarországon ami sofőr nélkül bérelhető és B kategóriával vezethető?

Figyelt kérdés
2022. jún. 22. 06:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem fogják odaadni, hogy te vezesd. Vagy ha igen, akkor annyi kaucióval, amennyit nem tudsz kifizetni.
2022. jún. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Trabant limusine.
2022. jún. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1 mennyi az a kaució?
2022. jún. 22. 07:29
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme limuzint bérelni, ha te akarsz vezetni?
2022. jún. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kevés vagyok én ennek az összefüggésnek a megértéséhez.
2022. jún. 22. 08:10
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha vezetni akarnád, még pénzt is kereshetél vele, de nem valószínű hogy elég a b-s jogsi. Úgy értve, hogy jelentkezel sofőrnek egy limuzines céghez.
2022. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Vállalkozóként nem lehet?
2022. jún. 22. 09:02
 8/15 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm régen dolgozott hivatásos sofőrként és a cégnél voltak limuzinok is, amit akart vezetni de mondták hogy D kategóriás jogosítvány kell hozzá. Hiába volt meg neki mindenre még nagy motorra is egyedül a D kategória nem volt meg és emiatt nem vezethetett. Egyébként kérdeztem tőle hogy ha vezetni akarnám mondjuk én magánszemély kipróbálás céljából mondjuk menni egykört a városba mi kell hozzá. Arra mondta hogy D kategória és GKI mindenképp kell. PÁV II is kell ha hivatásos alapon vezetem akár alkalmazott akár vállalkozó, ha magánszemélyként vezetném ami baromira nem életszerű, vagy ha "üres járatba" ez alatt azt értem mondjuk elgurulok vele egy szervízbe például mert megbíztak vele de egy utast sem viszek magammal akkor nem kell hozzá a PÁV de minden más igen. Ha kipróbálás céljából vezetném akkor is ugyan ezek kellenek hozzá.


Tehát nem egyzerű dolog és nem elég hozzá B kategória meg PÁV II. Persze léteznek B kategóriás hivatásos sofőrök akik nagy embereket visznek fekete luxusautókkal ami nem limuzin persze ahhoz elég a B kategória és a PÁV II. De ha limuzin autó akkor D kategóriakell hozzá, és ennek feltétele a C kategória és még sorolhatnám.


Meg ha bérleni akarsz egyet megfelelő jogosítvány kategória hiányában nem fogják neked kiadni mert az olyan mint ha jogosítvány nélküli embernek adod kölcsön az autódat, tehát téged is megbüntetnek és ugyanúgy a céget is hogy kiadták neked, ráadásul jóval keményebben ami miatt akár be is zárathatják. De ha olyan múltad van hogy sofőr voltál van mindened hozzá még tapasztalatod is akkor könnyebben odaadhatják de magánszemélyként nem hiszem hogy kiveheted. Ha vállalkozó vagy és időnkéntkibérelnéd mert nem akarsz sajátot fenntartani akkor lehet velük szerződést kötni.

2022. jún. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

És nincs olyan hogy rövidebb limuzin amihez elég a B?


Egyáltalán műszakilag mi a határ személygépkocsi esetén ahonnantól kezdve már nem elég a B?


Vagy amiről szó van az jogilag busz?

2022. jún. 22. 10:04
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
3,5 tonna össztömeg 9 szállítható személy (8+sofőr), ez a határ B jogsihoz.
2022. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!