Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik 2t-s 125öst ajánlanátok?

Melyik 2t-s 125öst ajánlanátok?

Figyelt kérdés
6000km van mögöttem egy 50es supermotoval. odaértem, hogy letehhetem az A1-est. melyik 125öst ajánlanátok? Cagiva Mito? Aprilia RS, Aprilia SX, Cagiva Raptor? esetleg mást? akinek van róla tapasztalata is, az jellemezhetné is őket. köszi :)
2010. szept. 19. 22:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
még érdekelne, hogy milyen a fogyasztásuk ezeknek? és 1 liter olajat mennyi km alatt nyelnek le?
2010. szept. 19. 22:29
 2/11 anonim ***** válasza:

Kérdés mire szeretnéd használni?... ha közúton akkor mindenképpen Cagiva mito, vagy Arilia rs. Terep akkor Aprilia Rx, az sx jó köztes út lenne...


Nekem egy Aprilia AF-1 van, vagyis még megvan, csak nem használom.. eladni meg nincs szivem.


Tapasztalataim: személy szerint nekem egy 1992-es aprilia, 154-es polini hengerrel, Arrow rendszerrel. a blokkja egy roatax 123-as, korai rseket is szerelték vele... a gép nagyon jól megy még tuning nélkül is 150 zokszó nélkül megvan... azonban sok szerelés és karbantartás az ára, ha kisebb teljesítményre de nagyobb megbízhatóságra vágysz akkor NSR a te motorod, RG gammákról nem sokat tudok, de azt mondják az is jól menyeget...


Apriliknál azt tudom hogy pl. RS és az RX tök egyforma blokk, szal ugyan azok a jellemzők vannak...

2010. szept. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Enyémnek már volt kellemes 8 liter is, nyél gáz... de olyan 4,5-5 liter átlagosnak mondható, 1 lityó olajnak meg kb 2-3 tankolást bírnia kéne...
2010. szept. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem Aprilia AF1 Sintesi volt, meg Cagiva Mito. Nagyon jól mentek, 160at mindkettő tudta, de ahhoz, hogy jól menjenek mindig nagy fordulaton power szelep nyitás után kellett használni és így baromi sokat ettek, és mindig volt valami bajuk. AF1 volt h 10litert kajált :S Honda NSR nem megy úgy , de megbízható.
2010. szept. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem RS-em van és nem bántam meg. Szerintem az egyik legjobb a kategóriába. egy liter olajat nagyjából 550-600km körül ver be. fogyasztás hát az teljesen menetfüggő általában 6, de volt hogy kb 9litert evett. Csak ajánlani tudom.
2010. szept. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
es az RS mennyire megbízható? nem használnám állandóan nyélgázon, de néha azért meghúznám.még azon gondolkoztam, hogy az 50es 2t-kkel nincs sok baj, akkor a 125ös mért nem olyan megbízható? és az RS mennyire szeervízigényes?
2010. szept. 20. 23:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Mert túl sok lóerőt zsúfoltak abba a szerencsétlen blokkba. Legtöbb baj általában a hengerekkel szokott lenni, besül, beég, átlyukad a dugattyú(ez is megesett velem),eltörik a dugó stb.. Ez azonban a tanulópénz ára, ha normálisan karbantartod és helyesen van belőve a karbi, gyújtás, keverék összetétele... akkor ezek a bajok elkerülhetők. Én a hosszú évek alatt már profi szinten űzöm ezt a sportot, mert ami gyakorlatilag széteshet 1 motoron az nálam szétesett.... :D:D... Pl sokan azt sem tudják hogy 10000KMéternként dugót kell cserélni, mert ha nem számolni lehet egy dugó töréssel, esetleges megragadással.


Szóval tanulmányozgasd a motorod működését, ha megveszed..

Ha mind betartod, soha, de soha nem fog megálni alattad, de sok nyelezés sok karbantartás...


Másik tényező az előző gazdi, ha ő elmulasztott némi karbantartást a motoron, alattad tuti mindég megáll, ezért ha megveszed ajánlom a motor tüzetesebb átnézését, még a blokk szétszedését is(!!), csapágyak, főtengely ellenőrzése stb... S


Az első válaszoló voltam...

2010. szept. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én 2. éve egy 2000-res Mito Evo-t halytok, mindenféle meghibásodás nélkül. Erő bőven elegendő (125ös höz képest), végsebi bővenbőven (ugye a magyar utak...) Megbízhatóság részemről 10-10. Fogyasztás... hát, aki 2-t vesz, az ugysem azt nézi...

Az Rs kényelmesebb mint a Mito, viszont a mito (nekem) szebb. Ha az Rs-t drágálod, vegyél Af1-et pl. Azokis nagyon penge gépek.

A Cagiva Raptor ugyan az, mint a mito, csak a "csomagolás" más. - speckó, nekem a Mito szebb -


Sok sikert!

2010. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. szept. 23. 18:21
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem vagy "raj" akkor MZ ETZ 125 kicsit megbütykölöd és úgy megy mint az istennyila. (ja és csak 70 000ft)
2010. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!