Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó karburátorba nem jut...

Robogó karburátorba nem jut el a benzin. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Egy Malaguti Ciak 50 2t-ről lenne szó. Pár év állás után újra elővettük, és szeretnénk nyáron használni többen is a családban. Viszont a karburátorig indításnál nem jut el a benzin. A karburátorba kis benzint fecskendezve indul a motor, viszont rögtön le is áll, amint kifogy belőle.

A benzinpumpa és a karburátor között van egy kis hengeres alkatrész, ami nem tudom, hogy micsoda (talán nyomástartó szelep lehet?). Onnan átlátszó csövön jutna el a benzin a karburátorhoz, de nem telik fel a cső, csak épphogy átjön ezen az alkatrészen. Linkelek egy képet róla, amit neten találtam:

[link]


Szerintetek ez lehet a baj? Érdemes lehet ennek a cseréjével próbálkozni? Vagy tudtok esetleg mást javasolni, amit érdemes megnézni még rajta?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. jún. 19. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy visszacsapó szelep, aminek a lényegét nem értem, mivel ejtőtankos lehet ez a robogó is szerintem. Bár Malagutim nem volt soha, feltételezem a karburátor felett van az üzemanyagtank.


Vákuumos a benzincsapod, ugye? Húzd le a szívócsőről a vákuumcsövét és a karburátor csövét, majd nézd meg, hogy vákuum hatására kinyit-e majd visszazár-e ahogy a vákuum megszűnik.

Az üzemanyagrendszer alapvetően elég kevés alkatrészből áll egy karburátoros robogó esetén.

tank--benzincsap--üzemanyagszűrő--karburátor

Szereld ki ezt a visszacsapó szelepet és kösd össze a karburátort a benzincsappal. Ha működik akkor a szelep romlott el. Ha nem javul akkor mással van gond. Bár leginkább ezzel a kettővel (csap, szelep) lesz a gond, mert ha fecskendővel beöntve feltölt az úszóház és megy is vele a motor akkor nincs gond a karburátorral.

Jó tanács: autósboltban/motorosboltban vegyél hozzá egy apró, de papírbetétes üzemanyagszűrőt, sokkal kevesebbet kell majd takarítani a karburátort( ha kell egyáltalán).

[link]

2022. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, a tank a lábam alatt van, a karburátor feljebb helyezkedik el. A tankban egy benzinpuma van, arra jön egy vákuumcső a blokkból valahonnan (azt nem néztem meg, pontosan honnan). Innen megy tovább a benzincső ebbe a visszacsapó szelepbe, és onnan a karburátorba. Megmondom őszintén, benzincsap nem is tudom, hogy van-e rajta egyáltalán (persze gondolom van, csak átsiklottam felette).

Találtam egy robbantott ábrát a robogóról:

[link]

A 35-ös elem a benzinpumpa, a 30-asnál pedig ott van ez a szelep.

2022. jún. 19. 21:20
 3/7 A kérdező kommentje:

Itt pedig egy kép a benzinpumpáról:

[link]

2022. jún. 19. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Értelek, hát rendesen túlbonyolították ezt a konstrukciót ezzel a benzinpumpával. A Piaggio Zip 50 4t ülés alatti tankjába elfért 7 liter benzin...

Bár kicsit sejtettem, különben minek oda a visszacsapó szelep. Hát azért, hogy ne engedje el a benzin szintjét amikor áll a motor.


Ugyan ezt tudom mondani, hogy teszteld le a visszacsapó szeleped, hogy nyitó illetve záró irányból helyesen működik-e. Aztán visszaszerelve majd az úszóházat feltöltve nézd meg a karburátorról lehúzott benzincsővel a kezedben, hogy felnyomja-e odáig a naftát.

2022. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. Megpróbálom holnap, amit javasolsz, bár akkor valószínűleg tényleg ezzel a szeleppel lesz a gond, mert az utána levő csőből, ami a karburátorba megy, eltűnt a benzin, gondolom vissza engedte folyni. Ahogy írtam a kérdésnél is, a csőben látszott, hogy indításnál jön a benzin, csak nem eléggé, nem jut el a karburátorig.
2022. jún. 19. 21:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ennek szállítania kellene rendesen, ha egyszer beindult a motor.

Lehet, hogy ez a szelep kettős szerepű, egyszer nem engedi vissza a benzint a tank szintjére (ahogy a lábszelep a kútban) és lehet, hogy enélkül szállítani sem tud a szivattyú, mert az csak ilyen egyszerű membrános jellegű és csak "nyomogatja" a benzint a csőben. Kell neki ez a szelep ahhoz, hogy egy irányba, a tankból kifele tudja szállítani a benzint.

Ezt egy Malagutikban vagy szimplán alsó tankos robogókban jártas személy jobban tudná. Egyszer volt nálam egy kínai csoda robogó kölcsönbe, na abban rendes elektromos AC pumpa volt, mint az autókban. Igaz, az injektoros volt.


A szeleppel kezdj, egyik oldalról belefújva nagyobb ellenállás nélkül át kellene engedje a levegőt; másik irányból viszont zárnia kellene.

2022. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3 Az nem benzinpumpa, hanem egy automata benzicsap. Van benne egy membrán ami a motor vákumára nyit ki. Az is lehet, hogy az állásban elöregedett és átszakadt benne a membrán és ezért nem kap benzint a motor.

[link]

Próba erejéig nyugodtan kikötheted, csak álló motornál van jelentősége, és ha ez a gond, akkor indulni fog a motor.

2022. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!