Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fővárosban is szoktak rá...

A fővárosban is szoktak rá figyelni a gyalogosok kik ülnek az autóban akik zebrán átengedi, vagy más helyzetben összepillantani sofőrökkel, vagy ez nagyon a vidék jellegzetessége?

Figyelt kérdés
vidéki kisvárosban tapasztalok ilyesmit, mindenki hajlamos hmm nem tudom jobban megfogalmazni nagyon megfigyelni a másikat. és bár nincs az hogy mindenki köszön mindenkinek mint falun, de kellően zavaró néha
2022. jún. 8. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tősgyökeres pestiként mondhatom, hogy a büdös életben nem néztem senkit az autókban, azt se venném észre ha a saját feleségem engedne át a zebrán, és velem is fordult már elő, hogy autóból észrevettem valakit, akinek kézzel-lábbal próbáltam integetni, de nem vett észre.
2022. jún. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Integetek meg mosolygok, ha elengednek, hogy köszi, de nem tudnám megmondani, ki ül a kocsiban olyankor.
2022. jún. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy figyelem. Megköszönöm, hogy átengedett, és ennyi. Max ha nagyon ismerős az autó, tehát olyan szín és típus, ami van a családban vagy a jó barátaim közül vkinek, akkor rápillantok a rendszámtáblára.
2022. jún. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken sem azt nézik az emberek, hogy ki ül az autóban, egyszerű biztonsági megerősítést jelenthet a szemkontaktus, megerősíti a gyalogost abban, hogy az autó vezetője is látja őt, és át fogja engedni (vagy nem engedi át).

Ez a mechanizmus nem vidéki jellegzetesség.lakóhelytől függetlenül idiótaság "vakon" az úttestre lépni, a gyalogosnak a saját érdeke, hogy meggyőződjön arról, hogy az elsőbbséget meg is adják számukra, és a többségük ezért keresi a szemkontaktust, de ha megkérdeznék tőle lehet azt sem tudná megmondani, hogy nézett ki az autó vezetője, hányan ültek az autóban, nem azért nézett oda.

2022. jún. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen gyalogosok vannak, nálunk is:


https://www.youtube.com/watch?v=C1CrVlWUJog

2022. jún. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vidéki vagyok (megyeszékhely). De nálunk nagyon ritka, hogy átengedik a gyalogosokat. Nem ritka, hogy percekig ácsorgok a zebránál egy forgalmasabb út mellett, mire valaki végre hajlandó átengedni. Olyan is van, hogy félig átmegyek, de az út közepén meg kell állnom, mert a másik irányból jövő autók akkor sem hajlandóak lassítani.

Budapesten 14 évet éltem. Érdekes módon ott ez kevésbé jellemző. A sztereotípiák ellenére ott inkább megállnak, átengednek.

Soha nem szoktam nézni, hogy ki ül az autóban. Számomra lényegtelen is az információ. Ha valaki nagyon előzékenyen, látványosan megáll, legfeljebb szolidan intek neki, hogy köszi, de akkor sem nézem, hogy ki az.

2022. jún. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4

Igen, én is a szemkontaktust keresem.

2022. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!