Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bizományos értékesítés esetén...

Bizományos értékesítés esetén hogy van?

Figyelt kérdés
Betolom a kocsimat egy kereskedésbe, kb. mennyit kérhet az értékesítésért, ha én 400-at szeretnék érte kapni? Illetve, ha eladta, és a vevő később vergődik, hogy esetleg valami csoda folytán a régi autónak előjönnek a hibái, hisz' nem újat vett, kihez fordulhat, ki tartozik szavatossággal?
2022. máj. 2. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a bizományos értékesítés lényege, hogy az eladó te vagy. Ezért bármilyen jogvita, ami az autó műszaki állapotát vagy éppen jogállását érinti (pl. lopott-e az autó), az közted és a vevő között zajlik.

Az értékesítő szerepe itt annyi, hogy hirdeti és ha akad rá érdeklődő, megmutatja az autót, próbaútra megy a vevővel stb. Ill. gondolom ő is alkuszik meg vele. Az anyagi részét nem tudom, hogy fix összegért vagy az ár adott %-áért árulják az autót.

2022. máj. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor teszem azt, a tesókat itt se lehet megúszni... meg az okoskodókat, meg azokat akik arra mennek, hogy kiszerelnek otthon valami(ke)t a kocsiból, majd visszaviszik, mondván hogy ez hibás báttya, addvisszaapénzem...?
2022. máj. 2. 12:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahány kereskedés ez annyi megoldás


Ahol én adtam már el autót az úgy ment hogy bevittem elmondtam mennyit szeretnék érte és kész, ajánlottak még egy nagytakarítást és kész, akkor szóltak legközelebb mikor vevő volt az autóra.


Hibás? Szavatosság?

Ha az adásvételiben benne van hogy tisztába van az autó minden műszaki állapotával stb. akkor ilyen nincs

Jogilag téged semmi nem terhel, volt lehetősége akár hetekig is nézegetni a kocsit

2022. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!