Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » II sebességben kanyarban...

II sebességben kanyarban benyomott kuplung esetében, a fordulat szám nagyon leesett ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Szép estét kívánok mindenkinek az oldalon!


Sztori:

Egy kanyarodás esetében, ahol a fordulat 1500 volt, benyomott kuplung esetén nyílván csökken ilyenkor mi a teendő? Hogy már annyira le lassult az autó, ha simán felengedem a kuplungot akkor rángat, igyeszik a motor felmenni 1000 fordulat fölé..


Ilyenkor mi a helyes, II-ban miután esett a fordulat kuplung be 1-es és gáz vagy?


Köszönöm szépen, külön köszönöm a megértő és a kedves válaszolókat! Üdvözlett nekik. Benzin motorrol van szó... :))



2022. ápr. 9. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szenvedne a motor 2-esben, akkor én benyomott kuplunggal szoktam kanyarodni. Azt mondták mindig az oktatók, hogy felengedett kuplunggal kanyarodunk, csakhogy akkor nekem vagy túl gyors volt a kanyarodás vagy túl lassú. Törekszem mindig arra hogy jó legyen a 2-es, de ha nem akkor muszáj benyomott vagy csúsztatott kuplunggal kanyarodnom, mert 1-est be nem venné és gyorsabb is így, mintha visszaváltanék. Elinduláshoz kell az 1-es, dugóban araszoláshoz vagy parkoláshoz.
2022. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De van olyan szituáció ahol normális esetben 2-ben megy az ember, de lassu és ezért kell 1-be visszaváltani?
2022. ápr. 9. 22:52
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha benyomott kuplungban szenved a motor akkor mi a teendő? Feltételezem amit írtál, hogy maradunk kettesben adunk gázt és engedjük a kuplungot és a fogáspontál megtartjuk?
2022. ápr. 9. 22:53
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 Nem nagyon, 1-est nem szereti bevenni általában egy autó, hogyha nem áll, nem véletlenül. Ha nincs előtted autó, akkor gázt nyomsz, hogy ne szenvedjen, ha pedig vannak előtted, akkor benyomod a kuplungot és játszol a kuplunggal. Ha állsz vagy éppenhogy csak mozog az autó szó szerint, akkor kell az 1-es.
2022. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem szoktam üresben, vagy kinyomott kuplunggal kanyarodni. Ha úgy van akkor kanyar előtt visszakapcsolok, és ez még egészen lassú haladáskor sem volt gond a motornak. Ha ennél is lassabb kell, pl mikor beállok az udvaromba, akkor előtte megállok és úgy kapcsolok 1-est
2022. ápr. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha olyan a kanyar, hogy a 2-es túl sok, mert szenved, akkor 1-esbe be kell tenni. Ez ilyen köznépi hiedelem, hogy azt nem szabad használni, csak elindulásra. Pontosan ugyanolyan fokozat, mint a többi, ha a motornak az kell ahhoz, hogy ne erőlködjön, akkor abba kell kapcsolni, ilyen egyszerű. A mi udvarunkba is körülbelül 3 km/h-val állok be, mert csak úgy lehet, nyilván nem fogom kettesben szenvedtetni, szépen 1-esben begurulok. Teljesen jó. Úgyhogy ennyi, ne hallgass senkire, aki nem meri használni az 1-est, ez ilyen magyar baromság, itt Ausztriában például nem is mondtak ilyet, hogy az tiltott fokozat. Ha túl lassú a kanyar a 2-esnek, akkor 1-es, ilyen egyszerű.
2022. ápr. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a teendő, nem benyomott kuplunggal kell kanyarodni, ahogy azt tanítják is. Egyébként meg, amíg alapjárat alá nem esik, addig műszaki hiba nincs, csak vezetéstechnikai
2022. ápr. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kanyarban nem váltunk sebességet és nem kinyomott kuplunggal megyünk.
2022. ápr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hát az én Opelemben is baromi hülyén van a váltónak az elosztása, sokszor a kettes túl kevés, az 1-es túl sok, plusz ugye 1-est elég kevés autó tudja bevenni ha nem áll vagy épp csak gurul az autó, nincs más ilyenkor csúsztatni kell a kuplungot, mert ha felengeded csak simán akkor azt sem engedi, megállni meg csak ezért nem fogok főleg ha vannak mögöttem hogy betudjam rakni 1-esbe hogy aztán 1 másodperc múlva kettesbe rakjam :D

Habár azért kettesben illene annyi nyomatéknak lenni egy kocsinak, főleg ha dízeles, hogy még 1000-res fordulaton is azért meg tudjon indulni

2022. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!