Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaptam a NAV-tól egy felszólít...

Kaptam a NAV-tól egy felszólítást (ügyfélkapura), hogy fizessm be a gépjármű adót. De annyi eszük nem volt, hogy egy rendszámot is oda írjanak. Azt hogy tudom kideríteni melyik gépjárműre kellene fizetnem?

Figyelt kérdés
Már csak azért is fontos lenne mert valami éves díjat írnak ami szerintem a nagymotor lenne amit már 2 éve eladtam.
2022. ápr. 9. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a NAV levelet, abban ott van a rendszám a jármű fajtájával és az összeggel azonos sorban. Ha felszólítás, akkor ez valószínűleg egy előző üzenetben szerepel.
2022. ápr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gyakran nézem az ügyfélkaput nem jött előbbre levél a NAV-tól. A felszólításba meg nem szerepel rendszám.



[link]

2022. ápr. 9. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán már törlődött, mivel nem volt a tartóstárba helyezve.

Februárban kaptam:

[link]

2022. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na majd akkor megpróbálom felhívni őket csak az sem olyan egyszerű, ahhoz is valami pin kódot kell igénylnem alőször.
2022. ápr. 9. 14:15
 5/8 anonim ***** válasza:
tavalyi határozatod nincs meg?
2022. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Biztos megvan valahol megkeresem.
2022. ápr. 9. 14:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
személyesen kell megjelenni, ott akkor mindent tisztázhatsz.
2022. ápr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Majatom ***** válasza:

Kérj le egy adószámlát

[link]

ügyfélkapuval belépsz

Szolgáltatások -> Adószámla és pótlékadatok -> Adószámla

Új lekérdezés -> lekérdezés indítása -> megvárod, míg jobb oldalon megjelenik: Elkészült eredmények, rákattint, majd Eredmények alatt Katt a pdf-re

Ezen annyit tudsz ellenőrizni, hogy az a tartozás mikor keletkezett. Lehet, hogy már január 1-én is ott volt, akkor a fenti leírást újra végrehajtva meg lehet adni az időszak végének pl. 2021.12.31-et, és akkor a tavalyi évet hozza le.

Amikor eladtad a motort, abban az évben kifizetted a gépjármű adót? Mert a gépjármű adó azt terheli egész évre, akinek a nevén van január 1-én a jármű. Könnyen lehet, hogy onnan ered a tartozás, mert korábban asszem 15.000 Ft alatt nem küldtek értesítőt a tartozásról, most meg küldenek 1.000 Ft felett mindenről.

2022. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!