Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AC pumpa meghibásodása miatt...

AC pumpa meghibásodása miatt lehet ez a probléma?

Figyelt kérdés

-BMW E46, 1895cm3,benzin

2000-es évjárat-


Tapasztalat gond az, hogy alapjárat közben drasztikus a fordulatszám ingadozás.

A normális alapjárati fordulatszámról csökken, 4-500 közötti tartományba, már majdnem lefullad az autó, majd visszamegy normál értékbe, utánna kezdődik újra...


Utazás közben is, ha üresbe váltok 4-500 közötti érték.


Lehet ez az AC pumpa meghibásodása miatt, esetleg koszosodott alapjárati motor?



Tudom, látni kell ahoz, hogy az tudja az ember mi a gond, de gondoltam hátha van itt olyan válaszoló aki tapasztalt már hasonló meghibásodást és tud nekem segíteni az megoldásban! :)

Köszi


2022. ápr. 6. 20:26
 1/8 A kérdező kommentje:

Csakis akkor, mikor a motor üzemmeleg. Gondolom azért, mert hidegen a motor több benzint kap.


/LAIKUS VAGYOK TELJESEN/ :D

2022. ápr. 6. 20:27
 2/8 A kérdező kommentje:

Illetve néha, felmegyek 1500-2000-es fordulatra, de ezt ritkán produkálja.


Meglennék így, csak gondolom nem tesz jót, illetve próbálok vigyázni az autóra :D

2022. ápr. 6. 20:34
 3/8 A kérdező kommentje:
*felmegy", írni se tudok :(
2022. ápr. 6. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapjárat ingadozása sok dologtól lehet, de szerintem nem a benzinpumpa okozza. Az vagy működik vagy nem. Utóbbi esetben el sem indul a motor.


Fojtószelep ház kitakarításával kezdeném, illetve autovillamos szakemberrel megnézetném hogy ad-e és milyen hibakódot.

2022. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ingadozott,majd leállt a világ végén(nem kapott üzemanyagot)Ac pumpát cseréltem és szűrőt is,de nem oldotta meg teljesen a problémát.Végül kiderült,hogy elektronikai hibája IS van(ez hamarosan orvosolva lesz).

Véleményem szerint minnél hamarabb nézesd meg,mert nem jó az éjszaka közepén trélerest keresni.Én elsősorban a szűrőt nézném meg+ac,na meg persze a generátort.

2022. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!


Ha valaki még járt így szívesen várom a válaszát! :)

2022. ápr. 6. 22:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

AC vagy jó vagy nem a legtöbb esetben.

Lehet alapjárati motor, lyukas vákumcső, eltömödött üa szürö is illetve egy folytoszelep tisztítás.


Kiolvasva többet lehet megtudni így csak mi is találgatni tudunk.

2022. ápr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem a pumpa.
2022. ápr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!